Wakacje po polsku. Ekipa VOX FM na Dolnym Śląsku

i

Autor: VOX FM Wakacje po polsku. Ekipa VOX FM na Dolnym Śląsku

Wakacje Po Polsku z VOX FM. Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku? [GALERIA, WIDEO]

2022-08-24 17:34

Tajemniczy Dolny Śląsk już nie taki tajemniczy. W ramach akcji Wakacje Po Polsku z VOX FM Marysia i Kamil odkrywali jego zakamarki. Słuchali o czym szumi górski potok, patrzyli nad korony drzew, zadzierali głowy by zajrzeć do zamku Chojnik i próbowali znaleźć złoty pociąg. Czy im się udało? Sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić na Dolnym Śląsku według ekipy VOX FM.

Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku? Najlepiej wszystko, bo każdy zakątek ma w sobie coś wyjątkowego o czym przekonali się Marysia Pawłowska i Kamil Rutkowski czyli niezawodna, podróżnicza ekipa VOX FM. W ramach akcji Wakacje Po Polsku na swój przedostatni przystanek wybrali Dolny Śląsk. Jak było? Sprawdź w relacji Marysi i Kamila.

ZOBACZ TEŻ: Wakacje Po Polsku z VOX FM na Kaszubach. Na chwilę świat stanął na głowie. Co zrobili Kamil i Marysia? [GALERIA]

Wakacje Po Polsku z VOX FM. Co zobaczyć na Dolnym Śląsku? Opowiadają Marysia i Kamil

Naszą dolnośląską przygodę postanowiliśmy rozpocząć od Szklarskiej Poręby. Na początek chcieliśmy trochę się powspinać i odwiedzić Złoty Widok. Zostawiliśmy samochód na parkingu, wzięliśmy kawkę na wynos i poszliśmy w las. W trakcie marszu była chwila zwątpienia, ponieważ doszliśmy do rozwidlenia dróg, a biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio zgubiliśmy się na szlaku w Bieszczadach mogło być różnie… Ale na szczęście się udało! Naszym oczom ukazała się piękna górska panorama, na której mogliśmy dostrzec poszczególne szczyty tj. Śnieżka, Twarożnik czy Smogornia. Oprócz podziwiania gór, mogliśmy podziwiać również ogromne drzewa, rosnące u podnóży gór – co ciekawe z punktu widokowego, na którym byliśmy, mogliśmy zobaczyć ich czubki, nie widząc podstaw pnia. Pozachwycaliśmy się widokiem i ruszyliśmy dalej – kierunek: wodospad Szklarki. Plan był sprytny, ale pokonało nas jedno – brak miejsca do zaparkowania na okolicznych parkingach. Jak widać , nie tylko my wpadliśmy na pomysł, aby odwiedzić Dolny Śląsk, turystów pod dostatkiem! Finalnie zatrzymaliśmy się na uboczu drogi i zeszliśmy na chwilę nad potok Kamienna. Podziwianie płynącej wody pomiędzy kamieniami obrośniętymi mchem jest naprawdę urocze… Tam naprawdę da się odpocząć. My na odpoczynek mieliśmy chwilę, więc ją wykorzystaliśmy i ruszyliśmy dalej.

Wakacje Po Polsku z VOX FM - Dolny Śląsk. Na tropie złotego pociągu

Naszym miejscem docelowym był Wałbrzych, jednak trasa była długa, więc po drodze postanowiliśmy zrobić kilka przystanków. Pierwszym była Jelenia Góra, w której przeszliśmy się zabytkowymi uliczkami, podziwiając piękne kamieniczki. Następnie pojechaliśmy kawałek dalej – do Zamku Chojnik. Mieliśmy w planach pozwiedzać ten piękny zabytek, ale okazało się, że nie można tam podjechać samochodem, a trasa piesza jest tak długa, że musielibyśmy spędzić tam połowę naszego sobotniego programu. A my mieliśmy jeszcze dalsze plany! Dlatego zamek popodziwialiśmy na odległość – nawet z takiej perspektywy robi wrażenie, więc polecamy zarezerwować sobie trochę więcej czasu, by zwiedzić jego każdy zakamarek. Równie ochoczo zachęcamy do odwiedzenia Wałbrzycha, do którego finalnie dotarliśmy. Piękne miasto, odrestaurowane uliczki, a do tego rynek z fontanną na środku. Co więcej, istnieje legenda, że to właśnie tutaj ukryty jest gdzieś złoty pociąg. Nam się co prawda nie udało go znaleźć, ale gdybyście Wy na niego natrafili to… pamiętajcie kto Wam o tym powiedział. Wisienką na torcie naszej podróży był przystanek na Zamku Książ. WOW – ta posiadłość na zboczu gór, wśród okalających wysokich drzew robi niesamowite wrażenie. Dolny Śląsk łączy w sobie piękno natury z pięknem zabytków, więc nawet nie dziwimy się, że te tereny odwiedza tyle osób.

NIE PRZEGAP: Na co zwracać uwagę podczas wyboru sprzętów elektronicznych?

Wakacje Po Polsku z VOX FM. Gdzie będzie kolejny przystanek?

Wakacje po polsku są super! Dlatego cieszymy się, że już za tydzień jedziemy w kolejny zakątek naszego kraju, czyli na Mierzeję Wiślaną. Niestety będzie to nasz OSTATNI wakacyjny przystanek… jednak mamy nadzieję, że będzie to piękny finał trasy.

Zobacz w wideo i galerii poniżej, jak wyglądały Wakacje Po Polsku z VOX FM na Dolnym Śląsku.

Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM na Dolnym Śląsku

Chcesz wiedzieć więcej i mądrze planować wydatki na energię elektryczną? Wejdź na www.LiczySieEnergia.pl i dowiedz się, jak obniżyć rachunki za prąd.