Wakacje Po Polsku z VOX FM: ekipa VOX FM odwiedziła Jurę Krakowsko-Częstochowską. Marysia wspinała się w szpilkach [GALERIA,WIDEO]

2022-08-01 14:37

Jaskinie, wyjątkowe skały i przepiękne krajobrazy, a także wspinaczka po stromych zboczach w... szpilkach! Dla naszej Marysi nie ma rzeczy, której nie dałoby się wykonać w tym obuwiu. Czy wyszła z tego cało? Zobaczcie sami!

Sobotni poranek rozpoczęliśmy od wycieczki po Ojcowskim Parku Narodowym. Tam pochodziliśmy po pagórkach – co nie było łatwe, bo kamienie były bardzo śliskie, a zbocza strome, a także odwiedziliśmy Jaskinię Łokietka. Następnie wsiedliśmy w samochód i ruszyliśmy wzdłuż parku. Finalnie dotarliśmy do jednej z najsłynniejszej skały w okolicach – Maczugi Herkulesa. Robi wrażenie! Tym bardziej, że na tym samym zboczu znajduje się piękny Zamek na Górze Pieskowej, który dodatkowo podkreśla wyjątkowość tego miejsca. Chcieliśmy zostać tam dłużej, jednak mieliśmy bardzo ambitne plany – chcieliśmy się powspinać.

CZYTAJ TAKŻE: Jak przygotować dom na upały? Sprytne sposoby, które pozwolą zmniejszyć wysokość rachunków za prąd

Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Dlatego też ruszyliśmy dalej, w stronę Podlesic. Jechaliśmy, jechaliśmy, po drodze zachwycaliśmy się widokami, aż finalnie dojechaliśmy. Iii... właśnie wtedy zaczęła się ulewa. Jednak to nie popsuło nam planów, poszliśmy na skałki. Co prawda, nasze ambitne plany wspinaczki musieliśmy porzucić, ale intensywny spacer zaliczony. Co więcej – Marysia miała w planach powspinać się w najmniej odpowiednim obuwiu do tego rodzaju sportu, czyli szpilkach. I słowa dotrzymała! Co więcej – wizyta w szpitalu nie była konieczna, obyło się bez żadnych urazów. Cali i zdrowi Marysia i Kamil zakończyli swoją wycieczkę po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a już za tydzień rzucają wszystko i jadą w Bieszczady. A co się będzie tam działo, zobaczymy już w najbliższą sobotę… o ile będzie zasięg!

CZYTAJ TAKŻE: Wakacje Po Polsku z VOX FM: ekipa VOX FM na Lubelszczyźnie i Polesiu. Czy dali się wyprowadzić w pole? [GALERIA,WIDEO]

Wakacje Po Polsku z VOX FM: Jura Krakowsko-Częstochowska

Sonda
Gdzie najlepiej spędzić wakacje w Polsce?

Chcesz wiedzieć więcej i mądrze planować wydatki na energię elektryczną? Wejdź na www.LiczySieEnergia.pl i dowiedz się, jak obniżyć rachunki za prąd.

Listen to "PKEE - Liczy się ENERGIA" on Spreaker.