Wakacje Po Polsku z VOX FM: ekipa VOX FM na Lubelszczyźnie i Polesiu. Czy dali się wyprowadzić w pole? [GALERIA,WIDEO]

2022-07-25 13:45

Wycieczka w przeszłość na lubelską wieś, relaks nad wodą, śpiew ptaków, czyste powietrze i oni - Marysia i Kamil zwiedzający Lubelszczyznę i Polesie. Czy udało im się spotkać chrząszcza w trzcinie w Szczebrzeszynie? Przekonajcie się sami!

Ekipa VOX FM na Lubelszczyźnie i Polesiu

Naszą lubelską przygodę rozpoczęliśmy od Lublina – w sobotni poranek pojechaliśmy do Muzeum Wsi Lubelskiej. W pięknym skansenie mieliśmy możliwość podziwiania pięknych starych chat, roślinności, zwierząt – towarzysząca piękna pogoda sprawiła, że mogliśmy poczuć beztroski, sielankowy klimat dawnych lat. Co prawda, był to piękny powrót do przeszłości, ale postanowiliśmy zobaczyć też teraźniejszą Lubelszczyznę i ruszyliśmy dalej. A konkretnie nad Zalew Zemborzycki, gdzie już na parkingu spotkaliśmy naszych słuchaczy, których obdarowaliśmy VOX’owymi gadżetami i dobrą energią. Poszliśmy nad wodę i nie ma co ukrywać, że przy 30 stopniach był to bardzo dobry pomysł. Usiedliśmy na ławeczce i podziwialiśmy pływające na wodzie łódki. Był też pomysł, żeby pójść na kajaki, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że zajęłoby nam to zbyt wiele czasu, a tyle terenów jeszcze do odkrycia.

CZYTAJ TAKŻE: Wakacje Po Polsku z VOX FM: ekipa VOX FM na Podlasiu. Czy spotkali prawdziwego żubra? [GALERIA,WIDEO]

Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM na Podlasiu

Naszym kolejnym przystankiem był Krzczonowski Park Krajobrazowy, który był wspaniałym ukojeniem w panujących upałach. Drzewa, śpiew ptaków, czyste powietrze i błękitne niebo, czy potrzeba czegoś jeszcze? Okazało się, że tak! A konkretnie chrząszcza. Postanowiliśmy sprawdzić czy w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i ruszyliśmy w tamtym kierunku. Łatwa droga to nie była, bo mijaliśmy piękne widoki, aż w końcu się zatrzymaliśmy w polu i postanowiliśmy pozachwycać się widokiem złotych zbóż. Ostatnim przystankiem na naszej trasie był Szczebrzeszyn, w którym znaleźliśmy chrząszcza, a nawet kilka i pięknie, wspólnym głosem podziękowaliśmy za wspaniałą podróż. A już za tydzień ruszamy na podbój Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Jak przygotować dom na upały? Sprytne sposoby, które pozwolą zmniejszyć wysokość rachunków za prąd

Chcesz wiedzieć więcej i mądrze planować wydatki na energię elektryczną? Wejdź na www.LiczySieEnergia.pl i dowiedz się, jak obniżyć rachunki za prąd.

Listen to "PKEE - Liczy się ENERGIA" on Spreaker.