Wakacje Po Polsku na Mazurach

i

Autor: VOX FM/Canva Ekipa VOX FM rusza na wakacyjną trasę po Polsce

Wakacje Po Polsku z VOX FM: jakie miejsca warto odwiedzić na Mazurach [SONDA]

2022-07-08 14:22

Wbrew pozorom to nie tylko woda i jeziora, choć z tego region jest najbardziej znany. Mazury to kierunek, który w tym tygodniu odwiedzi ekipa VOX FM. Jakie atrakcje warto zobaczyć na Mazurach?

Wakacje Po Polsku z VOX FM na Mazurach

Mazury co roku przyciągają mnóstwo turystów, zarówno z kraju jak i zagranicy. Nic dziwnego, bo to prawdziwa perełka na mapie Polski. Dziś te urokliwe tereny odwiedzamy również my w naszej akcji "Wakacje po polsku". Nad jeziorami możecie spotkać Konrada Piwowarskiego i Marysię Pawłowską z VOX FM. Ich przygody możecie śledzić w naszych mediach społecznościowych - na Facebooku, Instagramie oraz TikToku.

CZYTAJ TAKŻE: Wakacje Po Polsku! Gdzie i kiedy zawita ekipa VOX FM?

Wakacje po polsku – Mazury

Mikołajki

Miasto położone na Mazurach, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami: Tałty i Jeziorem Mikołajskim. Śmiało można zaplanować również rejs na Śniardwy - statki wycieczkowe odpływają regularnie z mikołajskiego portu. Najpopularniejszym przysmakiem, z którego słyną Mikołajki to mazurka sielawa, przygotowywana na wiele sposobów.

Giżycko

Miasto położone w samym sercu Krainy Wielkich Jezior. Położone jest na przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Stąd przez jezioro Dargin można żeglować dalej na Mamry. Giżycko nazywane jest stolicą polskiego żeglarstwa. Ale warto zatrzymać się w nim na chwilę, by pozwiedzać między innymi Twierdza Boyen i szlak wokół niej, Zamek krzyżacki w Giżycku, Kanał Łuczański (Kanał Giżycki) i most obrotowy czy Wieża ciśnień, na którą warto wspiąć się i podziwiać widok na giżyckie jeziora.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Prawie 400 zwierząt z około 100 gatunków. W Puszczy Piskiej na Mazurach, a dokładnie w Kadzidłowie, znajdziecie Park Dzikich Zwierząt. Poza działalnością turystyczną i edukacyjną ten prywatny park zajmuje się reintrodukcją, czyli przywracaniem do życia w naturze, ginących gatunków takich jak ryś czy głuszec.

CZYTAJ TAKŻE: Hit lata 2022! Który numer ma szansę zostać największym przebojem tegorocznych wakacji? [SONDA]

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Prawie 400 zwierząt z około 100 gatunków. W Puszczy Piskiej na Mazurach, a dokładnie w Kadzidłowie, znajdziecie Park Dzikich Zwierząt. Poza działalnością turystyczną i edukacyjną ten prywatny park zajmuje się reintrodukcją, czyli przywracaniem do życia w naturze, ginących gatunków takich jak ryś czy głuszec.

Kraina Wielkich Jezior

Połączone systemem kanałów, a wśród nich te największe i - według niektórych - najpiękniejsze w Polsce. Mazurskie jeziora co roku przyciągają turystów chętnych na żeglarską przygodę czy po prostu wypoczynek nad wodą. Czym wyróżniają się mazurskie jeziora w skali nie tylko kraju, ale i świata? Przede wszystkim strukturą jezior - ich wielkością, różnorodnością przyrody i tym jak są połączone ogromne jeziora. To są ogromne mile morskie do przepłynięcia.

Wilczy Szaniec (Gierłoż)

Położona na wschód od wsi Gierłoż kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. To właśnie tu doszło do nieudanego zamachu na Hitlera. Została wybudowana, by mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR. Swoją funkcję spełniała w latach 1941 - 1944. Pierwotnie miała ona powierzchnię 250 ha i otoczona była zasiekami, a następnie także polem minowym. Dodatkowo w odległości kilkuset metrów od siebie ustawione były drewniane wieże obserwacyjne oraz betonowe stanowiska ckm. Obecnie Wilczy Szaniec zwiedzać można przez cały rok, a nawet wynająć na jego terenie nocleg.

CZYTAJ TAKŻE: Wakacje Po Polsku z VOX FM: ekipa VOX FM w Trójmieście [GALERIA]

Chcesz wiedzieć więcej i mądrze planować wydatki na energię elektryczną? Wejdź na www.LiczySieEnergia.pl i dowiedz się, jak obniżyć rachunki za prąd.