Wakacje Po Polsku z VOX FM

i

Autor: VOX FM/Canva Jakie miejsca warto odwiedzić w Trójmieście? Wakacje Po Polsku już w najbliższą sobotę!

Wakacje Po Polsku z VOX FM: jakie miejsca warto odwiedzić w Trójmieście [SONDA]

2022-07-01 9:00

Trójmiasto to absolutna perełka zabytków, plaż i idealnych lokalizacji, które pomogą spędzić wymarzone wakacje. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam ruszyliśmy z letnią akcją: Wakacje po polsku. Gdańsk, Gdynię i Sopot odwiedzą Konrad Piwowarski i Marysia Pawłowska. Gdzie warto wybrać się w Trójmieście?

Wakacje Po Polsku z VOX FM

Trójmiasto! To właśnie tam będziecie mogli w sobotę spotkać ekipę VOX FM. Razem z nami w to lato zwiedzicie najciekawsze miejsca w kraju. To w naszym cyklu: Wakacje Po Polsku. ​Na początek zabieramy Was do Gdańska, Gdyni i Sopotu. A które miejsca w Trójmieście warto zobaczyć?

Stadion letni w Gdańsku

W tym pierwszym mieście obowiązkowym punktem są plaże. Przy wejściu numer 53 znajdziecie stadion letni w Gdańsku - Brzeźnie. Obiekt otwarty na początku czerwca kusi weekendowymi imprezami m.in. zawody Strongman, siatkówki plażowej, beach soccer, a także kulturalne wydarzenia w weekendy, w tym koncerty i imprezy taneczne. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a stadion letni będzie otwarty do końca sezonu.

Plaże w Sopocie

Na turystów w Sopocie czekają zabezpieczone plaże, na które warto zajrzeć zwłaszcza teraz, gdy lato w pełni. Od wczoraj spotkacie tam specjalną grupę interwencyjną, która będzie patrolować okolice. Taki zespół składa się z minimum czterech ratowników, dysponują oni samochodem, quadami i łodziami oraz specjalistycznym sprzętem.

Gdańska Palmiarnia

Jedną z ciekawszych atrakcji jest gdańska palmiarnia w Parku Oliwskim, którą niedawno otwarto po czterech latach przerwy. Palmiarnia powstała w XVIII wieku i była klasztornym ogrodem zimowym, w którym można było zobaczyć egzotyczne rośliny. Dziś zachwyca niemniej niż lata temu, dlatego będąc w Gdańsku - warto do niej zajrzeć.

CZYTAJ TAKŻE: VOX FM rusza na "Wakacje Po Polsku"! Letnia akcja od 2 lipca na naszej antenie

Wakacje po polsku – Mazury

Plaża Jelitkowo

W mieście, ale z daleka od miejskiego gwaru Gdańska. Położona tuż obok Parku Jelitkowskiego jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku rodzin z dziećmi, jak również starszych mieszkańców Trójmiasta. Pomiędzy wejściami na plaże nr 72 i 73 znajduje się kąpielisko, które na pewno spodoba się miłośnikom sportów plażowych. Jest tam boisko do siatkówki oraz bramki do beach soceraa i piłki ręcznej, można też tam skorzystać ze zjeżdżalni wodnych.

Molo w Sopocie

To najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalny symbol Sopotu. Jest najdłuższym spacerowym molo drewnianym w Europie - ma ponad pół kilometra długości. Istnieje od ponad 200 lat, a jego obecny ksztalt nadany został w 1928 r. To właśnie wtedy odbyła się jego największa przebudowa w historii. W późniejszych latach przeszedł modernizasję oraz dobudowano port jachtowy.

Skwer Kościuszki

Miejsce doskonale znane słuchaczom VOX FM - zagraliśmy tam dla Was tegoroczny Najlepszy Koncert Świata. To główne miejsce wypoczynku w Gdyni - zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów. Na niewielkim obszarze znajdziemy tu obok siebie duże centrum handlowe miejsce na imprezy, nabrzeże portowe i piaszczystą plażę. Odpływają stąd wycieczkowe statki do Gdańska oraz na półwysep Helski. Cumują tu Niszczyciel ORP "Błyskawica" oraz Szkolna fregata "Dar Pomorza". Można tu również odwiedzić Akwarium Gdyńskie, Planetarium, Muzeum Miasta Gdyni oraz Muzeum Marynarki Wojennej.

CZYTAJ TAKŻE: Wakacje Po Polsku! Gdzie i kiedy zawita ekipa VOX FM?

Wakacje Po Polsku - kiedy słuchać?

Relacji z Trójmiasta słuchajcie w sobotę przez cały dzień w VOX FM, z mikrofonem nad morzem są Konrad Piwowarski i Marysia Pawłowska! Koniecznie zajrzyjcie też do sieci, gdzie znajdziecie zdjęcia i filmy z naszej wizyty.

Sonda
Gdzie w Trójmieście powinna zawitać ekipa VOX FM?

Chcesz wiedzieć więcej i mądrze planować wydatki na energię elektryczną? Wejdź na www.LiczySieEnergia.pl i dowiedz się, jak obniżyć rachunki za prąd.