Seriale

"Wednesday" sezon 2. O czym będzie? Kiedy premiera? Ważne zmiany w nowych odcinkach. Jenna Ortega zdradza szczegóły

"Wednesday", czyli serial o mrocznej nastolatce zrobił furorę na Netfliksie. Drugi sezon został potwierdzony, dlatego czas sprawdzić, co wiadomo na temat nowych odcinków. Czy data premiery jest już znana? Co może się wydarzyć w 2. sezonie "Wednesday"? Jenna Ortega zapowiada duże zmiany. Oto, co wiemy do tej pory.

Spis treści

 1. Kiedy będzie 2. sezon "Wednesday"?
 2. Zobacz zapowiedź 2. sezonu "Wednesday"
 3. Obsada "Wednesday 2". Kogo zobaczymy?
 4. Jeszcze więcej mroku w nowych odcinkach
 5. Ile sezonów jeszcze powstanie?

"Wednesday" to detektywistyczna i paranormalna opowieść o Wednesday Addams (w tej roli Jenna Ortega). Serial o mrocznej nastolatce uczącej się w Akademii Nevermore, z miejsca podbił serca widzów. "Wednesday" trafiła do biblioteki Netfliksa 23 listopada 2022 r. i błyskawicznie stała się hitem. Produkcja Tima Burtona przez kilka tygodni rządziła na liście TOP 10 seriali anglojęzycznych, bijąc wszystkie rekordy oglądalności Netfliksa.

Już w ciągu pierwszego tygodnia od premiery subskrybenci Netfliksa obejrzeli 341 milionów godzin tego serialu, bijąc tym samym rekord 4. sezonu "Stranger Things".

"Wednesday" zawojowała nie tylko branżą filmową. TikTokerzy odwzorowywali taniec Jenny Ortegi, a stroje i makijaż głównej bohaterki stały się inspiracją dla świata mody i urody. 

Czytaj też: Jenna Ortega nie chciała zagrać Wednesday! Co ją przekonało?

Kiedy będzie 2. sezon "Wednesday"?

To już pewne - jeden z najpopularniejszych seriali 2022 roku będzie kontynuowany. Co ciekawe, mimo ogromnej popularności, Netflix nie spieszył się z ogłoszeniem kontynuacji i dopiero w styczniu 2023 r. dał zielone światło dla 2. sezonu "Wednesday". Wcześniej plotkowano, że spin-off kultowej rodziny Addamsów zmieni "dom" i trafi do innego serwisu streamingowego. Czy data premiery 2. sezonu "Wednesday" jest już znana? Fani głośnej produkcji muszą uzbroić się w cierpliwość, bo prace na planie nowych odcinków jeszcze nie ruszyły. Catherine Zeta-Jones, czyli serialowa Morticia w rozmowie z Martinem Brundle w czerwcu 2023 roku, ujawniła, że zdjęcia do serialu rozpoczną się "pod koniec roku", co oznacza, że nowych odcinków "Wednesday" możemy spodziewać się dopiero w 2024 roku. W dalszej części artykułu znajdziesz spoilery z 1. sezonu "Wednesday". Czytasz na własną odpowiedzialność.

Zobacz zapowiedź 2. sezonu "Wednesday"

Obsada "Wednesday 2". Kogo zobaczymy?

Jenna Ortega powróci oczywiście jako Wednesday Addams. Wszystko wskazuje również na to, że w nowych odcinkach wystąpią:

 • Catherine Zeta-Jones (Morticia),
 • Luis Guzmán (Gomez),
 • Isaac Ordonez (Pugsley),
 • Emma Myers (Enid),
 • Percy Hynes White (Xavier),
 • Joy Sunday (Bianca),
 • Moosa Mostafa (Eugene),
 • Georgie Farmer (Ajax),
 • Naomi J. Ogawa (Yoko).

Co dalej z postacią graną przez Gwendoline Christie? Dyrektorka szkoły została co prawda uśmiercona w finale 1. sezonu, ale zmartwychwstania w serialu już się zdarzały, dlatego fani mogą mieć jeszcze nadzieję na powrót Larissy Weems. Umarłabym, żeby pracować z Gwendolyn Christie przez resztę życia. Jest tak utalentowana, naprawdę przyjemnie się z nią pracuje, więc robię wszystko, co w mojej mocy, aby rzucić najbardziej szalone intrygi, które mogłyby przywrócić tę kobietę z martwych - wyznała Jenna Ortega w rozmowie z Variety w czerwcu 2023 r.

Czytaj też: Taniec „Wednesday” wykonany przez łyżwiarkę figurową. To hit internetuW obsadzie z pewnością pojawią się nowe twarze. Zapowiedziała to Sophie Holland w rozmowie z serwisem Deadline. Myślę, że w 2. sezonie pojawi się kilka ekscytujących i zwariowanych postaci - ujawniła reżyserka castingu.

Jeszcze więcej mroku w nowych odcinkach

Jenna Ortega w niedawnym wywiadzie dla portalu Variety ujawniła, że w 2. sezonie twórcy stawiają na horror, kończąc tym samym z romansami. Wszystko wskazuje na to, że miłosny trójkąt głównej bohaterki nie będzie kontynuowany.

Zdecydowaliśmy, że chcemy bardziej pochylić się nad horrorem. Porzucamy wszelkie romantyczne wątki, co jest naprawdę świetne. Staniemy się odważniejsi, bardziej mroczni - wyznała aktorka.

Kto prześladuje Wednesday i wysyła jej przerażające zdjęcia? Gdzie jest Marilyn Thornhill aka Laurel Gates? Co czeka Tylera? Na te pytania będzie musiał odpowiedzieć 2. sezon "Wednesday".

Ile sezonów jeszcze powstanie?

Showrunner serialu - Miles Millar w rozmowie z Variety zdradził, na ile sezonów zaplanowano "Wednesday". Wiadomo, że kiedy siadali do pisania serialu, myśleli o wielu sezonach. Zawsze przedstawiasz potencjalne historie postaci na co najmniej trzy lub cztery sezony. To może ewoluować i się zmieniać. Często chcesz zobaczyć, które postaci zaskoczą i dla kogo lubisz pisać. Więc chcesz być otwarty, aby to było naturalne [...] z pewnością mamy dość jasny zarys tego, co chcemy zrobić w przyszłych sezonach - powiedział Millar.

Listen on Spreaker. Źródło: "Wednesday" sezon 2. O czym będzie? Kiedy premiera? Ważne zmiany w nowych odcinkach. Jenna Ortega zdradza szczegóły