Wygrał Milionerów i został skazany! To największy skandal w historii TV

Milionerzy
Autor: YouTube/Who Wants To Be A Millionaire? Oszustwo w Milionerach

Czy to największy skandal w historii telewizji? Niewykluczone. Ponad 20 lat temu uczestnik brytyjskiej wersji Milionerów wygrał nagrodę główną, a niedługo później został skazany za oszustwo. Jak się okazało, w trakcie gry mężczyzna mógł liczyć na pomoc ze strony swoich znajomych!

Oszustwo, do którego doszło w jednym ze starych odcinków brytyjskiej wersji Milionerów, zapisało się w historii telewizji jako największy skandal. We wrześniu 2001 roku Charles Ingram pokonał współzawodników i otrzymał możliwość zawalczenia o milion funtów w popularnym teleturnieju. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ten niepozornie wyglądający mężczyzna, wspólnie ze swoją partnerką i kolegą, ukartował oszustwo wszech czasów. Uczestnik telewizyjnego show chętnie podejmował ryzyko, za każdym razem zaznaczając poprawne odpowiedzi nawet na te pytania, na które ich nie znał. To wzbudziło podejrzenia produkcji, która przeszukała Ingrama, nic jednak nie znajdując. Charles wygrał milion funtów, ale... nigdy ich nie odebrał. Jeden z uczestników Milionerów, który także starał się o wzięcie udziału w grze, zasugerował, że siedzący obok niego zawodnik kaszlał za każdym razem, gdy zwycięzca show zastanawiał się nad odpowiedzią. Po przeanalizowaniu nagrań producenci Milionerów odkryli także, że dokładnie to samo robiła obecna na publiczności, jako jego wsparcie, żona Ingrama. To wystarczyło, by każde z nich stanęło przed sądem.

Milionerzy - największy oszust z teleturnieju doczekał się serialu. Tą historią żył cały kraj

Pokazaliśmy Roksanie Węgiel jej stare nagrania. Reakcja? Bezcenna!

Milionerzy - skandal wszech czasów

Ani Charles, ani jego żona i przyjaciel nie przyznali się do winy, przez co sprawa została skierowana aż do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ostatecznie orzeczono, że Charles i Diana Ingramowie zostają skazani na 18 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata, a współpracujący z nimi Tecwen Whittock na 12 miesięcy, także w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo obciążono ich karą grzywny za próbę wyłudzenia miliona funtów. Oskarżeni próbowali odwołać się od usłyszanych wyroków, jednak bezskutecznie. Jedyne, na co mogli liczyć, to obniżenie wysokości kary pieniężnej. 

Historia Ingrama zainspirowała nawet Boba Woffindena i Jamesa Plasketta do napisania książki Bad Show: The Quiz, The Cough, The Millionaire Major, która ukazała się na rynku po czternastu latach od wydarzenia, w 2015 roku, a Jamesa Grahama do stworzenia sztuki teatralnej. Charles Ingram nie poddał się i po feralnej wpadce w Milionerach brał jeszcze udział w innych brytyjskich formatach.

Sonda
Oglądasz "Milionerów"?
Źródło: Wygrał Milionerów i został skazany! To największy skandal w historii TV
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany