Dworzec kolejowy w Stalowej Woli-Rozwadowie przejdzie lifting!

i

Autor: Materiały prasowe/ Biuro Prasowe UMWP

Dworzec kolejowy w Stalowej Woli-Rozwadowie do remontu! Co się zmieni?

2022-02-15 15:14

Dworzec kolejowy w Stalowej Woli-Rozwadowie zostanie wyremontowany. Warta nieco ponad 12 mln zł inwestycja zakłada m.in. odnowienie elewacji oraz metamorfozę przestrzeni do obsługi podróżnych. Zmienić ma się również otoczenie dworca. Według planów- z odnowionego budynku podróżni będą mogli skorzystać już latem przyszłego roku.

Głównym celem planowanej przebudowy budynku dworca jest przede wszystkim przywrócenie mu dawnego blasku oraz poprawa standardu obsługi podróżnych. Tym samym lifting przejdzie zarówno sam budynek, jak również jego otoczenie. Renowacji poddana zostać ma chociażby elewacja obiektu, wraz z wszystkimi, znajdującymi się na niej detalami architektonicznymi, takimi jak gzymsy czy opaski dookoła okien i drzwi. Metamorfozę przejść ma także przestrzeń do obsługi podróżnych, w której docelowo znajdą się m.in. ergonomiczne ławki dla pasażerów oraz elektronicznie tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, zrekonstruowana ma zostać również historyczna posadzka.

CZYTAJ TAKŻE: Do kolejki gondolowej nad Soliną wsiądziemy jeszcze w tym roku. Jak idą prace?

Co jeszcze zmieni się na stacji?

W sąsiedztwie holu zaś, zaprojektowane zostały pomieszczenia dla kas biletowych, toalety oraz lokal komercyjny. Na pierwszym piętrze budynku znaleźć mają się za to pomieszczenia dla spółek kolejowych oraz posterunek Straży Ochrony Kolei. Pozostałe wolne miejsca, zarówno na parterze, jak i i piętrze, mają zająć lokale na wynajem. Dworzec wyposażony ma zostać również w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Lifting przejść ma także otoczenie budynku - piesi zyskają nowe chodniki i uporządkowane tereny zielone, miłośnicy jednośladów zaś- stojak rowerowy, który pomieści 16 par kółek. Według planów, z odnowionego dworca podróżni będą mogli skorzystać już latem przyszłego roku.

Szkolenia z AED w Przemyślu

Czy jesteś uzależniony od cukru?

Pytanie 1 z 11
Czy słodzisz kawę lub herbatę?
Źródło: Dworzec kolejowy w Stalowej Woli-Rozwadowie do remontu! Co się zmieni?