Inwestycje

Będą kolejne inwestycje w Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Zacisze-Podlasie” i „Złote Piaski” w Siedlcach!

2024-04-03 16:01

Modernizacja domu działkowca, nowe instalacje sanitarne, podjazd dla osób z niepełnosprawnościami – to niektóre z inwestycji, jakie planują zrealizować w tym roku siedleccy działkowcy z ROD „Zacisze-Podlasie” i ROD „Złote Piaski”. W Urzędzie Miasta Siedlce ich przedstawiciele podpisali 2 kwietnia umowy na dotacje dla zaplanowanych zadań, które dofinansuje siedlecki samorząd oraz samorząd województwa mazowieckiego.

POSŁUCHAJ o dotacjach na inwestycje w Rodzinnych Ogródkach Działkowych w Siedlcach. Mówi Andrzej Sitnik, prezydent Siedlec:

Przekazujemy tyle samo dofinansowania z budżetu Miasta Siedlce i z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. W perspektywie tych lat, od kiedy to wprowadziliśmy, daje to łączną kwotę ponad 207 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego i ponad 207 tys. zł dokładamy jako miasto. Wkład własny stowarzyszeń wynosi do tej pory łącznie ponad 154 tys. zł. W sumie koszt wszystkich 18 inwestycji i remontów to prawie 570 tys. zł. Najbardziej cieszy mnie to, że o tym, co zostanie zrobione, decydują działkowcy, więc wykonujemy to, co jest im najbardziej potrzebne – mówi Andrzej Sitnik, prezydent Siedlec.

Inwestycje w mazowieckich ROD-ach prowadzone są od 2019 roku. Dzięki pozyskanym dotacjom, w 2024 roku na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Zacisze-Podlasie” i „Złote Piaski” zostaną wykonane bardzo różnorodne prace. Ich realizacja przysłuży się jednak wszystkim działkowcom.

Co roku ROD „Złote Piaski” korzysta z dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego i od Prezydenta Miasta. Od 2019 roku do tej pory był robiony remont Domu Działkowca. W tym roku kończymy pierwszy etap elewacją na zewnątrz i doprowadzeniem wody pitnej z wodociągu miejskiego do Domu Działkowca – informuje Krzysztof Czyżewski, prezes ROD „Złote Piaski”. Jak dodaje, wykonany zostanie także podjazd dla osób z niepełnosprawnościami: – To jest podstawa, ponieważ działkowcy się starzeją. Z ogródków korzystają w większości ludzie starsi, choć także i młodzi, którzy przejmują je po rodzicach i dziadkach.

– Ponieważ nasza lokalizacja jest w dwóch miejscach, to przy ulicy Dąbrowskiego planuję wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w budynku świetlicy. Natomiast w ogrodzie „Zacisze” przy ulicy Granicznej jest planowana kanalizacja, budowa szamba i wydzielenie pomieszczenia na toalety – informuje Urszula Matuszewska, wiceprezes ROD „Zacisze-Podlasie”.

Na tegoroczne inwestycje samorządy Miasta Siedlce i Województwa Mazowieckiego przekazały dotacje wynoszące po 20 tys. zł dla każdego z Rodzinnych Ogródków Działkowych w Siedlcach.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego
Źródło: Będą kolejne inwestycje w Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Zacisze-Podlasie” i „Złote Piaski” w Siedlcach!