Pociąg, który zderzył się z ciężarówką, częściowo się wykoleił, ale się nie przewrócił. Ciężarówka przewróciła się na tory

i

Autor: fot. Paweł Kulicki, KM PSP w Siedlcach

Gmina Siedlce: na przejeździe kolejowym pociąg zderzył się z ciężarówką

2022-01-19 9:55

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś (19 stycznia) ok. godz. 9.00 na przejeździe kolejowym w Stoku Lackim, na terenie gminy Siedlce. Pociąg osobowy Intercity uderzył w naczepę ciężarówki, znajdującą się na torach. Nie ma osób rannych, ale występują duże utrudnienia w ruchu pociągów i samochodów osobowych. Na miejscu pracują strażacy.

Ciężarówka, która zderzyła się z pociągiem, przewróciła się, częściowo na torach, częściowo obok torów

i

Autor: fot. Paweł Kulicki, KM PSP w Siedlcach

– Na przejeździe kolejowym w miejscowości Stok Lacki pociąg uderzył w naczepę samochodu ciężarowego, który miał problemy z przejechaniem przez tory, bo jest bardzo ślisko, przez co wywrócił się przy przejeździe. Lokomotywa częściowo się wykoleiła, ale pociąg się nie przewrócił. Podróżowało nim około 30 osób. Nikt nie odniósł obrażeń. Co ważne, również kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń. Widząc, co się dzieje, po prostu wyskoczył z samochodu. Zdołał go opuścić jeszcze przed uderzeniem. Sytuacja jest w chwili obecnej opanowana – informuje mł. bryg. Paweł Kulicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach.

Usuwanie skutków wypadku potrwa kilka godzin

i

Autor: fot. Paweł Kulicki, KM PSP w Siedlcach

Wypadek spowodował jednak spore utrudnienia w ruchu. Zamknięta jest trasa kolejowa na tym odcinku. Nieprzejezdna jest także ulica Majowa pomiędzy Ujrzanowem a Stokiem Lackim. Utrudnienia potrwają jeszcze co najmniej kilka godzin.

Sonda
Doznałeś kiedyś poważnego wypadku?
Źródło: Gmina Siedlce: na przejeździe kolejowym pociąg zderzył się z ciężarówką