Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski zachęca do korzystania z nowej przychodni zdrowia w gminie Siedlce w miejscowości Nowe Opole

i

Autor: Monika Półbratek Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski

Gmina Siedlce: oficjalnie rusza przychodnia zdrowia w Nowym Opolu [AUDIO]

2021-11-05 8:54

Nowo otwarta przychodnia Zdrowia w miejscowości Nowe Opole pod Siedlcami umożliwi szybszy, łatwiejszy dostęp do opieki zdrowotnej dla mieszkańców gminy Siedlce. Wójt podkreśla, że inwestycja była bardzo potrzebna i od dawna wyczekiwana. Choć oficjalne otwarcie placówki odbędzie się jutro (w sobotę, 6 listopada), już od pewnego czasu można korzystać z oferowanych w niej usług zdrowotnych.

Myślę że ta przychodnia bardzo rozwiąże problemy dużych kolejek w dostaniu się do lekarza. Szczególnie dla mieszkańców takich miejscowości jak Opole Świerczyna, Ostrówek, Nowe Opole, Stare Opole, Nowe Iganie, może nawet i Stare Iganie. Będzie tam przyjmował przez pięć dni w tygodniu lekarz rodzinny, przez trzy dni w tygodniu lekarz dziecięcy i dwa razy w tygodniu lekarz ginekolog – informuje Henryk Brodowski, wójt gminy Siedlce.

Zdaniem wójta, szacunkowo z porad lekarskich w placówce może korzystać nawet ok. 12 tys. osób spośród mieszkańców gminy. Budowa przychodni została sfinansowana z budżetu samorządu i kosztowała 1 mln 700 tys. zł. Przypomnę, że oficjalne otwarcie placówki, w której będzie funkcjonowało Centrum Medyczno-Diagnostyczne, odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 listopada.

POSŁUCHAJ, co mówi wójt Henryk Brodowski o nowej przychodni zdrowia w gminie Siedlce:
Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?
Źródło: Gmina Siedlce: oficjalnie rusza przychodnia zdrowia w Nowym Opolu [AUDIO]