Miejski Sylwester w Siedlcach nie odbędzie się z powodu omikrona

2021-12-31 9:09 Monika Półbratek

Miejska impreza sylwestrowa, która tradycyjnie od wielu lat odbywała się na Placu Gen. Sikorskiego w Siedlcach, w tym roku została odwołana. Władze miasta informują, że przyczyną podjęcia takiej decyzji była świadomość zagrożenia nową odmianą koronawirusa omikronem, a także problemy organizacyjne.

– Mieliśmy informację, jak pandemia się rozwija, jeśli chodzi o nasz kraj. Teraz pojawiła się ta mutacja omikron i nie wiemy, jakie będą tego skutki... W związku z tym po doświadczeniach poprzednich lat, podjąłem razem z wydziałem i z szefami jednostek kultury decyzję, że byłoby to zbyt dużym zagrożeniem, bo było zbyt wiele niewiadomych – mówi prezydent Siedlec Andrzej Sitnik.

Jak dodaje, wcześniej nie było wiadomo, czy obostrzenia nie uniemożliwią całkowicie organizacji imprezy zbiorowej, a w grudniu na jej przygotowanie było już za późno.

– Jak wiemy, zespoły i tego rodzaju wydarzenia trzeba organizować na kilka miesięcy wcześniej, a nie w ostatniej chwili. A w związku z tym podjąłem decyzję, że w tym roku rezygnujemy z tego, bo było zbyt dużo niewiadomych, jeśli chodzi o zagrożenia i wprowadzane ewentualne ograniczenia, a umowy podpisane obowiązują… 

Siedlecki samorząd włączył się jednak w organizację 6 stycznia tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który jest także współfinansowany przez miasto. Na razie wszystko wskazuje na to, że to wydarzenie odbędzie się według planu i nie zostanie odwołane.

Sonda
Jak spędzasz Sylwestra?
Źródło: Miejski Sylwester w Siedlcach nie odbędzie się z powodu omikrona
Nasi Partnerzy polecają