Barbara Mileszczyk, prezes Koła Podlasie PKE w Siedlcach przy tablicy klubowej na ul. Mazowieckiej

i

Autor: Monika Półbratek Barbara Mileszczyk, prezes Koła "Podlasie" PKE w Siedlcach przy tablicy klubowej na ul. Mazowieckiej

Młodzi miłośnicy przyrody poszukiwani. Koło PKE w Siedlcach prowadzi nabór [AUDIO]

2021-06-17 8:31

Swoją działalność w Siedlcach i okolicach prowadzą od 32 lat. Organizują cykliczne akcje sprzątania śmieci, wykłady edukacyjne i spotkania informacyjne. Szkolą też dzieci i młodzież z podstaw ekologii. Przez pewien czas wydawali nawet własny biuletyn. Członkowie Koła „Podlasie” Polskiego Klubu Ekologicznego w Siedlcach mają na swoim koncie wiele dokonań. Obecnie, jak sami podkreślają, potrzebują jednak „świeżej krwi”.

Średnia wieku w naszej organizacji, w naszym kole, to jest 60+. Bardzo potrzebujemy młodych ludzi, którzy przejęliby od nas pałeczkę i dalej prowadzili działalność w Polskim Klubie Ekologicznym Koło „Podlasie” w Siedlcach – mówi Barbara Mileszczyk, prezes koła.

Niestety, jego członkami mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie. Młodsze mogą ewentualnie pomagać jako wolontariusze w różnego rodzaju akcjach, które organizują klubowicze. Do angażowania się w działalność koła siedleccy miłośnicy przyrody zachęcają natomiast młodzież po maturach, studentów, a także innych mieszkańców, którym leży na sercu dbanie o tereny zielone w mieście.

Apelujemy do nauczycieli przyrody, biologii czy też nauk przyrodniczych. Bo współpracujemy z nauczycielami, ale potrzeba nam nowych członków, składek członkowskich, potrzeba nam aktywnych ludzi, którzy umieliby zabiegać o finanse – dodaje prezes koła.

Młodzi członkowie mogliby wnieść nowe życie w działalność siedleckiego oddziału ogólnopolskiej organizacji. Być może udałoby im się także pozyskać sponsorów dla prowadzonych inicjatyw.  Więcej o bogatym dorobku działaczy koła PKE w Siedlcach można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ o działalności Koła "Podlasie" Polskiego Klubu Ekologicznego w Siedlcach:
Jeden biuletynów, które wydawał kiedyś Polski Klub Ekologiczny Koło Podlasie w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek Jeden biuletynów, które wydawał kiedyś Polski Klub Ekologiczny Koło "Podlasie" w Siedlcach
Zamontuj domek dla jerzyków
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Młodzi miłośnicy przyrody poszukiwani. Koło PKE w Siedlcach prowadzi nabór [AUDIO]