Ferie to dobry moment na wykorzystanie bonu turystycznego. Ale można to zrobić także później, bon jest ważny do 30 września

i

Autor: fot. Monika Półbratek Ferie to dobry moment na wykorzystanie bonu turystycznego. Ale nie trzeba się z tym śpieszyć...

Nie wykorzystasz bonu turystycznego w czasie ferii? Nie szkodzi, masz czas do 30 września

2022-02-01 9:31

Trwające ferie zimowe mogą być świetną okazją do wykorzystania bonu turystycznego. Nie trzeba się z tym jednak śpieszyć. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przypominają mieszkańcom Siedlec i regionu, że mają jeszcze sporo czasu na wykorzystanie bonów. Ich ważność została przedłużona o pół roku. Można z nich korzystać nie do końca marca, ale do końca września 2022 roku.

– Bon turystyczny wynosi 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia. Rodzicom dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje także dodatkowe świadczenie uzupełniające w wysokości 500 zł na dziecko. Te pieniądze możemy wykorzystać na usługi turystyczne świadczone na terenie naszego kraju, ale tylko wśród tych podmiotów, które zgłosiły się do realizacji Polskiego Bonu Turystycznego – informuje Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Ich pełna lista jest zamieszczona na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej, dostępnej pod adresem: www.bonturystyczny.polska.travel.

– Z tej listy można wybierać miejsca, w których możliwa jest realizacja bonu turystycznego. Pamiętajmy jednak, że przed wyjazdem taki bon trzeba aktywować. Robi się to poprzez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ferie dobry okres na wykorzystanie bonu turystycznego. Przypominam jednak, że możliwość realizowania bonów została przedłużona do 30 września 2022 roku – dodaje rzecznik.

Bonu nie można wymienić na gotówkę ani inne środki płatnicze, ale za jego pomocą można płacić wielokrotnie, w różnych miejscach, aż wyczerpie się pełną przyznaną kwotę. Z danych ZUS-u wynika, że bonów nie wykorzystała jeszcze ok. jedna czwarta uprawnionych do tego mieszkańców Mazowsza.

Sonda
Wykorzystałeś/aś bon turystyczny?
Źródło: Nie wykorzystasz bonu turystycznego w czasie ferii? Nie szkodzi, masz czas do 30 września