Noworoczno-Walentynkowy Charytatywny Marszobieg i rajd rowerowy na rzecz Lenki Marciniak odbędzie się 13 lutego w Nowej Dąbrówce

i

Autor: fot. Grupa Biegaczy Skórzec Biega

Noworoczno-Walentynkowy Charytatywny Marszobieg i Rajd na rzecz Lenki Marciniak

2022-02-07 10:11

Już nie tylko bieg i marsz Nordic Walking, ale też rajd rowerowy. Noworoczno-Walentynkowy Charytatywny Marszobieg, który od lat organizują na rzecz chorych dzieci członkowie Grupy Biegaczy Skórzec Biega, zostanie rozszerzony. W tym roku w imprezie będą mogli wziąć udział także fani dwóch kółek. Pieniądze zebrane w niedzielę 13 lutego w Nowej Dąbrówce zostaną przeznaczone na leczenie Lenki Marciniak z Igań.

– Serdecznie zapraszamy na Noworoczno-Walentynkowy Charytatywny Marszobieg Grupy Biegaczy Skórzec Biega. W tym roku, wsparci przez Kotuńską Grupę Rowerową, wszystkim którzy wolą jeździć na rowerach niż biegać, proponujemy 20-kilometrowy rajd rowerowy w Nowej Dąbrówce. Bieg i marsz Nordic Walking odbędą się tradycyjnie na dystansie 8 km. Ze względu na walentynkowy charakter imprezy, nie zabraknie kategorii małżeństw! Fundusze zebrane podczas wydarzenia będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację Lenki Marciniak z Igań – mówi pomysłodawca imprezy Tomek Skóra.

Przypomnę, że 5-letnia Lenka pokonała nowotwór miednicy, a teraz walczy z jego skutkami. Ma przykrótką, słabiej rozwiniętą lewą nóżkę, która wymaga operacji, a później długiej i męczącej rehabilitacji. Zbiórka prowadzona w portalu siepomaga.pl i niedawno przedłużona, ma pomóc rodzinie Lenki w opłaceniu ich kosztów. Czas nagli, bo dziewczynka jest już przygotowywana do zabiegu. Ma się on odbyć 1 marca.

– Impreza, która ma wspomóc zbiórkę dla Lenki, odbędzie się w niedzielę, 13 lutego. Start wyścigu rowerowego przewidzieliśmy o godz. 10.00, natomiast bieg główny rozpocznie się o godz. 12.00. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Dąbrówce. Wspierać nas będą w tym wydarzeniu gmina Kotuń, fundacja Le Natiga oraz OSP Nowa Dąbrówka – informuje Tomek Skóra.

Trwają zapisy osób chętnych do wzięcia udziału w biegu, marszu lub rajdzie. Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku pt. „Noworoczno-Walentynkowy Charytatywny Marszobieg i Rajd rowerowy w Nowej Dąbrówce”, jak również na fanpage'ach organizatorów – Grupa Biegaczy Skórzec Biega oraz Gmina Kotuń.

Sonda
Czy często angażujesz się w akcje charytatywne/zbiórki?
Źródło: Noworoczno-Walentynkowy Charytatywny Marszobieg i Rajd na rzecz Lenki Marciniak