Po 5 tys. zł za dobre oceny od marszałka województwa mazowieckiego [AUDIO]

2021-04-29 21:07 Monika Półbratek
Na zdjęciu, od lewej: nauczycielka Małgorzata Stosio, stypendyści marszałka i Agnieszka Zalewska-Wróbel, dyrektor ZSP nr 5 w Siedlcach
Autor: ZSP nr 5 w Siedlcach Na zdjęciu, od lewej: nauczycielka Małgorzata Stosio, stypendyści marszałka i Agnieszka Zalewska-Wróbel, dyrektor ZSP nr 5 w Siedlcach

Za sumienną naukę, przez cały rok szkolny będą dostawać co miesiąc po ponad 500 zł. Dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach otrzymało stypendia marszałka. Obydwoje mają bardzo wysoką średnią i celujące oceny z przedmiotów zawodowych. Teraz, pod okiem nauczycieli realizują w ramach stypendiów własne projekty. Pieniądze planują przeznaczyć na dalszy rozwój. Kadra szkoły jest dumna z ich osiągnięć, a do starania się o stypendia zachęca także innych uczniów.

Liczba potencjalnych kandydatów na stypendystę marszałka województwa mazowieckiego jest nieograniczona, nie ma żadnych limitów. Każdy uczeń zainteresowany udziałem w stypendium, który uzyska wymagane kryteria związane ze średnią ocen, może aplikować. W naszej szkole bardzo chętnie wspieramy uczniów, zachęcamy do tego, żeby brali udział w różnego rodzaju projektach, w szczególności takich, które wpływają na ich indywidualny rozwój, i takich, które zachęcają ich do pracy zawodowej – mówi Agnieszka Zalewska-Wróbel, dyrektor szkoły.

Najzdolniejszym uczniom siedleckiej „Budowlanki” bez wątpienia bardzo zależy na zdobywaniu nowych kwalifikacji branżowych i życiowych umiejętności. Zdobyte w ramach stypendiów pieniądze postanowili przeznaczyć na dalsze rozwijanie swoich pasji i to, co pomoże im w nauce.

Żeby uzyskać stypendium, trzeba było mieć średnią powyżej 4,75 i oceny bardzo dobre z przedmiotów zawodowych. Uzyskałem średnią ogólną 5,06 i muszę wykonać projekt. W ramach indywidualnego planu rozwoju zawodowego pracuję w programie AutoCAD i projektuję budynek dwukondygnacyjny. Wykonałem już cztery rysunki (…), obecnie pracuję nad elewacjami budynku. Stypendium przeznaczyłem na kupno laptopa z wysokimi parametrami, które umożliwią mi płynne projektowanie oraz lepszą grafikę – opowiada stypendysta Piotr Stanisławowski. Także jego koleżanka ze szkoły, Karolina Walas, postanowiła przeznaczyć zdobyte pieniądze na rozwój zainteresowań naukowych: – Łączna kwota ze stypendium wynosi ponad pięć tysięcy złotych i przeznaczę to na laptopa, na którym będę mogła pracować, robić projekty i wykorzystywać go do nauki zdalnej.

Uczniowie siedleckiej „Budowlanki” liczą też na to, że otrzymane stypendia zapewnią im lepszy rozwój zawodowy. Więcej na ten temat można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o stypendystach marszałka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach:
Flaga Mazowsza zawisła na Skwerze Kościuszki w Siedlcach

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie
Źródło: Po 5 tys. zł za dobre oceny od marszałka województwa mazowieckiego [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany