Powiat łukowski: tragiczna śmierć 17-letniego motocyklisty w Starej Hucie

i

Autor: fot. asp. szt. Adam Zborowski, KPP Łuków

Śmiertelny wypadek

Powiat łukowski: tragiczna śmierć 17-letniego motocyklisty w Starej Hucie

2023-09-21 10:11

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Łukowie, do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj (20 września) w Starej Hucie. Kierujący motocyklem marki Honda 17-latek zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Młody motocyklista nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

– Wczoraj, czyli w środę 20 września, po godzinie 19.00 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Starej Hucie. Ze zgłoszenia wynikało, że w wypadku brał udział motocyklista. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że kierujący motocyklem marki Honda 17-latek z gminy Krzywda uderzył w ciągnik rolniczy marki Massey Ferguson, którym kierował 63-latek z gminy Wola Mysłowska. Niestety, w wyniku zdarzenia, kierujący motocyklem doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu wypadku. Policjanci, pracujący razem z prokuratorem na miejscu zdarzenia, ustalili wstępnie, że17-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Ustalili też, że kierujący ciągnikiem był trzeźwy – informuje asp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Powiat łukowski: tragiczna śmierć 17-letniego motocyklisty w Starej Hucie

i

Autor: fot. asp. szt. Adam Zborowski, KPP Łuków

Prowadzący postępowanie ustalają dokładne szczegóły i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. Sprawdzają też, kto dopuścił do kierowania motocyklem osobę bez prawa jazdy.

Mundurowi z łukowskiej komendy apelują do rolników poruszających się po drogach, by dbali o właściwe zabezpieczenie i oznakowanie swych pojazdów i dołączonych do nich urządzeń rolniczych. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominają, że w okresie prac polowych możemy spotkać na drodze maszyny rolnicze, a w związku z tym należy zachować ostrożność.

Sonda
Czy motocykliści w naszym regionie jeżdżą bezpiecznie?
Źródło: Powiat łukowski: tragiczna śmierć 17-letniego motocyklisty w Starej Hucie