W jednym z domów w miejscowości Sterdyń policjanci szukający zaginionego mężczyzny odkryli rozkładające się zwłoki starszej kobiety

i

Autor: Monika Półbratek Zdjęcie ilustracyjne

Powiat sokołowski: szukali zaginionego mężczyzny, znaleźli zwłoki kobiety

2022-01-10 19:37

W trakcie prowadzonych poszukiwań zaginionego mężczyzny, sokołowscy policjanci dokonali przerażającego odkrycia. W jednym z domów w miejscowości Sterdyń, na terenie powiatu sokołowskiego, odkryli rozkładające się ciało 86-letniej kobiety. Co więcej, w tym samym domu mieszkała 59-letnia córka denatki i... zaginiony mężczyzna.

Przypadkowo odkryte zwłoki

– W dniu 7 stycznia policjanci udali się do domu w miejscowości Sterdyń w celu wykonania czynności zleconych przez inną jednostkę, mianowicie mieli szukać zaginionego mężczyzny. W trakcie prowadzonych czynności, w jednym z pomieszczeń tego domu ujawnili zwłoki w stanie daleko posuniętego rozkładu. Na miejscu zostały wykonane czynności z prokuratorem rejonowym, a ciało zostało zabezpieczone do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok. W przedmiotowej sprawie będzie prowadzone śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sokołowie Podlaskim, w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci – mówi sierż. Aleksandra Borowska z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Córka mieszkała ze zwłokami matki

Jak poinformował nas prokurator Leszek Soczewka, zaginiony mężczyzna, którego poszukiwała policja, pochodził z województwa zachodniopomorskiego i faktycznie przebywał w domu, w którym przypadkowo odnaleziono także ciało starszej kobiety. Mieszkała tam również jej córka.

– Zwłoki znajdowały się w stanie głęboko posuniętego rozkładu, można powiedzieć, że były już w stanie przeobrażenia. W domu tym zamieszkiwała wspólnie ze zmarłą 59-letnia córka tej kobiety. Została ona przesłuchana w charakterze świadka, a następnie zwolniona. Nikomu w tej sprawie nie przedstawiono zarzutów. Zwłoki zabezpieczono i w przeciągu najbliższych dni zostanie przeprowadzona sekcja. Dopiero po uzyskaniu wyników sekcji zostaną podjęte dalsze czynności w tej sprawie. Tożsamość zmarłej została ustalona na podstawie relacji zamieszkującej tam kobiety, ponieważ stan zwłok nie pozwalał na ich wzrokową identyfikację – wyjaśnia prokurator.

Śledztwo ma wykazać przyczynę śmierci 86-latki. Niewykluczone, że niezgłoszenie tego faktu przez córkę mogło mieć związek z wyłudzaniem emerytury na nieżyjącą matkę.

Sonda
Czy obawiasz się zbliżającej się asteroidy?
Źródło: Powiat sokołowski: szukali zaginionego mężczyzny, znaleźli zwłoki kobiety