Przed nami cykl darmowych wycieczek rowerowych po regionie siedleckim „Rozkręć się z Doktorkiem”

i

Autor: Monika Półbratek Tak wyglądał jeden z poprzednich rajdów "Doktorka"

Turystyka i rekreacja

Przed nami cykl darmowych wycieczek rowerowych po regionie siedleckim „Rozkręć się z Doktorkiem”

2024-04-24 10:09

„Rozkręć się z Doktorkiem” – to nazwa tradycyjnego już cyklu bezpłatnych wycieczek rowerowych po naszym regionie. W tym roku przewodnicy z lokalnego oddziału PTTK i Siedleckiego Klubu Turystyki Rowerowej „Doktorek” zapraszają na dwa rajdy. Pierwszy już w niedzielę 28 kwietnia. Kolejny – 28 maja. Trwają zapisy!

Zapraszamy na wspólne rowerowe „Rozkręcenie się” z naszym klubem! Propozycja jest skierowana do każdego, kto chciałby spróbować swoich sił na rowerze po zimie lub zastanawia się, gdzie można pojeździć w okolicach Siedlec podczas zbliżającego się, letniego sezonu. Przejedziemy razem ok. 15 km, a tempo będzie dostosowane do uczestników. Wycieczka będzie wiodła po drogach asfaltowych oraz na niewielkim odcinku – gruntowych. Wycieczka jest bezpłatna. Wymagamy tylko, aby Wasz rower był w pełni sprawny! – zachęca Monika Szafrańska, członek zarządu Siedleckiego Klubu Turystyki Rowerowej „Doktorek”.

Ze względów organizacyjnych, limit uczestników został ustalony na 45 osób. Limit ten dotyczy także członków Siedleckiego Klubu Turystyki Rowerowej "Doktorek". Dlatego na udział w rajdzie obowiązują wcześniejsze zapisy. Można ich dokonać pod numerem telefonu 669545172 (może być sms z imieniem i nazwiskiem osób, które chcą wziąć udział). Zapisy przyjmuje Radosław Wysocki.

Ważne informacje o rajdzie rowerowym:

  • Termin najbliższego rajdu: 28 kwietnia 2024 r. (niedziela)
  • Zbiórka: godzina 9:45 - Siedlce, ul. Rynkowa 24, parking przy pizzerii Telepizza.
  • Trasa rajdu: Siedlce – Żytnia – Stare Iganie – Siedlce.

Przekraczamy granice! Oczywiście te historyczne! Bo wystarczy 15 km, aby znaleźć się w zupełnie innej krainie. Jakiej? Przekonacie się już niebawem, jeśli zapiszecie się na naszą wycieczkę. Wyruszamy razem nad rzekę Muchawkę, wzdłuż jej doliny, by poznać jej tajemnice oraz najważniejszą, historyczną bitwę w regionie, tę pod Iganiami z 10 kwietnia 1831 roku, której Muchawka była nie tylko świadkiem, ale także jednym z jej kluczowych elementów. Planowane zakończenie wycieczki, około godz. 13.30, na ul. PTTK w Siedlcach. Dla osób zainteresowanych będzie także możliwość wspólnego przejazdu nad Siedlecki Zalew – do ustalenia z uczestnikami wycieczki – dodaje Radosław Wysocki, prezes SKTR „Doktorek”.

Przed nami cykl darmowych wycieczek rowerowych po regionie siedleckim „Rozkręć się z Doktorkiem”

i

Autor: fot. Organizatorzy

Wycieczka jest pierwszą z dwóch planowanych w ramach tegorocznego cyklu „Rozkręć się z Doktorkiem”. Kolejna odbędzie się 26 maja 2024 roku i będzie dłuższa, jej dystans to ok. 25 km. Szczegóły będą podane w wydarzeniu na Facebooku. Na każdy z rajdów obowiązują osobne zapisy.

Pozostałe warunki uczestnictwa w rajdzie:

  • Wycieczka skierowana jest do osób pełnoletnich. Uczestnicy niepełnoletni (wyłącznie powyżej 10 lat) mogą wziąć udział w wycieczce tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna. Każdy uczestnik bierze udział w wycieczce na własną odpowiedzialność.
  • Zalecany jest ubiór stosowny do warunków atmosferycznych oraz kask (nie jest wymogiem).
  • Jedzenie i napoje na trasę wycieczki, uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie. Na trasie może nie być otwartych sklepów.
  • Członkowie PTTK z opłaconą aktualną składką członkowską, korzystają z ubezpieczenia w ramach tej składki. Pozostali uczestnicy wycieczki ubezpieczają się we własnym zakresie.
  • Wzięcie udziału w wycieczce jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wycieczek rowerowych, dostępnego na stronie organizatora, a ich nieznajomość nie zwalnia z obowiązku ich stosowania.
  • Wycieczka może zostać odwołana ze względu na złe warunki atmosferyczne lub z przyczyn losowych organizatora. O ewentualnym odwołaniu poinformujemy każdego z zapisanych uczestników.

Zadanie dofinansowano ze środków Powiatu Siedleckiego.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego
Źródło: Przed nami cykl darmowych wycieczek rowerowych po regionie siedleckim „Rozkręć się z Doktorkiem”