Wystawa prac malarskim Pawła Zakrzewskiego już 3 grudnia o 18.00 w UPH

i

Autor: fot. Paweł Zakrzewski

Przed nami wernisaż wystawy prac malarskich Pawła Zakrzewskiego pt. „Atom”

2021-12-02 10:42

„Maluj, pókiś młody, a jak staryś, też maluj” – to motto życiowe artysty malarza Pawła Zakrzewskiego. Jego prace zaskakują, dają do myślenia i wywołują wiele emocji. Jutro (w piątek, 3 grudnia) będzie można je zobaczyć w siedleckim uniwersytecie, na wystawie pt. „Atom”. Tytuł symbolizuje równowagę pomiędzy obiektami, jakie przedstawił na swoich obrazach.

– W twórczości malarskiej Pawła Zakrzewskiego można znaleźć nie tylko obfitość intensywnych tonów oraz niemal naukowe podejście do biologii, wierzeń i studiów etnologicznych. Jego obrazy posiadają również ludyczny charakter. I podobnie jak samego artystę, cechuje je niezwykłe poczucie humoru, wyrażone także w tytułach prac. Malarstwo artysty to żywioł, który wnosi do sztuki współczesnej pozornie prostą narrację czy komentarz do aktualnej sytuacji społecznej. Jego obrazy mogłyby funkcjonować w przestrzeni publicznej jako murale, a dzięki energetycznym barwom oraz wyrazistemu sposobowi malowania, ciężko byłoby przejść obok nich obojętnie – opowiada Svetlana Goreva, studentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, która przygotowała wystawę.

Jej wernisaż rozpocznie się utworem muzycznym pt. „Mój Deszcz”, który wykona młody pianista i kompozytor Daniel Sagalovski. Wywołana muzyką tajemnicza atmosfera ma przygotować uczestników wydarzenia do odpowiedniego odbioru obrazów Pawła Zakrzewskiego.

Wernisaż ekspozycji odbędzie się jutro, 3 grudnia, o godz. 18.00 w Galerii Ściana, w budynku Wydziału Humanistycznego UPH, przy ul. Żytniej. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do początku stycznia.

Sonda
Czy jesteś miłośnikiem sztuki?
Źródło: Przed nami wernisaż wystawy prac malarskich Pawła Zakrzewskiego pt. „Atom”