Przenieśli się w czasie o sto lat wstecz – „Magia lat 20.” w Korczewie [WIDEO, AUDIO, FOTO]

2021-09-27 10:24 Monika Półbratek
magia lat 20.
Autor: Monika Półbratek

Stare automobile, dawna muzyka i wyjątkowy klimat sprzed stu lat. Przy Pałacu w Korczewie odbyła się impreza „Magia lat 20.”. Uczestnicy wydarzenia, nierzadko w kostiumach z epoki, mogli posłuchać koncertów, a także obejrzeć stoiska lokalnych wystawców oraz wystawę zabytkowych pojazdów.

To impreza już kolejny raz zorganizowana na terenie gminy Korczew. Chcemy, żeby mieszkańcy i zaproszeni goście poznali „Magię lat 20.”, czyli to, co działo się w tamtym czasie – modę, samochody, jak również kulturę. Chcemy wykorzystać to, że mamy na swoim terenie tak przepiękną perełkę, taki Wilanów korczewski jak Pałac, i żeby każdy mógł go podziwiać, pozwiedzać i wrócić myślami do lat 20. XX wieku – mówi Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew.

Magia lat 20. w Korczewie

Współorganizatorem wydarzenia jest Lokalna Grupa Działania Tygiel Doliny Bugu. Jej prezes, Agnieszka Wojtkowska, zadedykowała imprezę kobietom. Zarówno tym sprzed wieku, jak i tym żyjącym obecnie, z życzeniami, by nigdy nie odebrano im praw i wolności.

POSŁUCHAJ relacji audio z wydarzenia "Magia lat 20." w Korczewie w 2021 roku:

Lata 20. to czas emancypacji kobiet. Uzyskały one wtedy prawa wyborcze, zaczęły pracować zawodowo, prowadzić auta. Czasem zastępowały głowę rodziny, gdzie mężczyzna walczył o wyzwolenie naszego kraju. Imprezę organizujemy razem z gminą Korczew i Fundacją Pałac w Korczewie. Jest to miejsce magiczne. Są z nami lokalni wystawcy, właściciele zabytkowych aut, w tle słyszymy wspaniałą muzykę z lat 20. Widzimy tu też osoby ubrane zgodnie z obowiązującą wtedy normą – opowiada.

Właścicielka Pałacu, Beata Ostrowska-Harris podkreśla, że ma nadzieję, że „Magia lat 20.” na stałe wpisze się w repertuar wydarzeń związanych z Pałacem w Korczewie, a kolejnej takiej imprezy możemy spodziewać się za rok. Więcej o wydarzeniu – w załączonej relacji audio oraz na naszych zdjęciach i filmie (jeżeli coś się nie wyświetla, należy odświeżyć stronę).

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: Przenieśli się w czasie o sto lat wstecz – „Magia lat 20.” w Korczewie [WIDEO, AUDIO, FOTO]
Nasi Partnerzy polecają