Ruszył nabór dzieci do siedleckich przedszkoli

2022-03-10 10:32

Dziś (10 marca) rozpoczęła się rekrutacja do siedleckich przedszkoli. Podobnie jak w latach ubiegłych, jest ona prowadzona przy pomocy specjalnego systemu elektronicznego. Link, harmonogram, kryteria naboru oraz inne niezbędne informacje rodzice znajdą na stronie internetowej Urzędu Miasta Siedlce. W naborze mogą brać udział także dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy.

– Dzisiaj, czyli 10 marca, o godz. 8.00 rozpoczął się w naszym mieście proces rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023. Podobnie jak w poprzednich latach, przedszkola, szkoły i rodzice mają do dyspozycji elektroniczny system, wspierający prowadzenie procesu rekrutacji. Na stronie internetowej www.siedlce.pl znajdą Państwo wszystkie informacje, dotyczące procesu naboru – mówi Sławomir Kurpiewski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce.

Rekrutacja obejmuje wszystkie przedszkola publiczne i większość placówek niepublicznych w mieście. Mogą brać w niej udział także dzieci uchodźców z Ukrainy, jeżeli ich rodzice chcą, by uczęszczały do przedszkoli w Siedlcach dopiero od września. Po zalogowaniu się, rodzice powinni wypełnić elektronicznie wniosek z wyborem trzech preferowanych placówek dla swojego dziecka. Następnie, wraz z wymaganymi oświadczeniami, powinni dostarczyć wydrukowany wniosek do przedszkola pierwszego wyboru.

– Zapewnienie wychowania przedszkolnego jest zadaniem każdej gminy. W rekrutacji elektronicznej na rok 2022/2023 mogą brać udział wszystkie roczniki dzieci. Podstawą rekrutacji do przedszkoli jest siedem kryteriów ustawowych oraz trzy kryteria społeczne, które zostały określone w uchwale Rady Miasta Siedlce. Są one szczegółowo opisane na stronie internetowej naboru wraz ze wzorami niezbędnych oświadczeń. W naszym mieście istnieje bogata oferta przedszkoli, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, która pozwoli rodzicom zapisać dziecko zgodnie z zasadą powszechnej dostępności do wybranego przedszkola, utworzyć listę preferencji, a system dokona przydziału. Mam nadzieję, że proces będzie przebiegał sprawnie, podobnie jak w latach ubiegłych – dodaje Sławomir Kurpiewski.

Pierwszy etap naboru maluchów potrwa do 24 marca, do godz. 15.00. Lista wszystkich dzieci zakwalifikowanych do konkretnych przedszkoli zostanie podana na stronie naboru 7 kwietnia.

Sonda
Czy w Twojej szkole są uczniowie pochodzący z Ukrainy?
Źródło: Ruszył nabór dzieci do siedleckich przedszkoli