Rywalizowali w IV Biegu Kolarskim o puchar Henryka Sienkiewicza [FOTO]

2021-08-23 10:18 M.P.
Bieg Kolarski
Autor: fot. FOTOLIPEK / Grzegorz Dylak

Blisko 200 rowerzystów wystartowało w czwartej edycji Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Spod poświęconego pisarzowi muzeum w Woli Okrzejskiej rowerzyści wyjechali w sobotę, 21 sierpnia. Pogoda im dopisała, choć na trasie musieli chwilami walczyć z silnymi podmuchami wiatru. Wielu zawodników ukończyło wyścig ze świetnym wynikiem.

Przy starcie kolarzom przygrywało Towarzystwo Muzyczne im. A. Próchniewicza z Łukowa. Trasa wyścigu wiodła przez malownicze tereny gminy Krzywda w powiecie łukowskim, na pętli o długości 23 km. Uczestnicy biegu kolarskiego brali udział w rywalizacji na jednej z dwóch tras – AMATOR (na dystansie około 46 km) lub PRO (na dystansie około 92 km). Chętnych do udziału w zawodach w tym roku nie brakowało.

I Runda Cross Country MX Czerniejew

Pomimo sezonu urlopowego i kilku innych imprez kolarskich, które odbywały się w tym samym terminie, uczestnicy stawili się w liczbie prawie dwustu kolarek i kolarzy na starcie czwartej edycji biegu. Niezmiernie się cieszymy, gdy przyjeżdżają na wyścig już po raz kolejny. Nie zabrakło także osób, które startowały po raz pierwszy! Mamy nadzieję, że impreza również im przypadła do gustu. Zauważamy też, że zawodnicy zmieniają rowery, kategorie, dystanse. I za to wszystko chcieliśmy im niezmiernie podziękować. Kolejny raz nam zaufali i zafundowali sobie, znajomym oraz kibicom najprawdziwsze sportowe emocje, a dodatkowo wsparli akcję charytatywną Fundacji Cegiełkowo. Specjalne podziękowania składamy Paniom z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich oraz policjantom i druhom z OSP – mówi Mateusz Ptaszyński, organizator wydarzenia.

Tegoroczny wyścig okazał się bardzo szybki. Na dystansie AMATOR w kategorii kolarzówek wygrał Grzegorz Drejgier, zaś najszybszą kobietą była Natalia Miśko. W kategorii AMATOR rower inny – zwycięstwa przypadły odpowiednio Pawłowi Kosutowi i Annie Toczyskiej. W najbardziej wymagającym i prestiżowym dystansie PRO i w kategorii kolarzówek zwyciężyli Marcin Makowski i Katarzyna Makowska, a na rowerach innych – Antoni Orłowski oraz Irena Broda. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorem IV Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza jest Rowerowy Łuków, a partnerami są Powiat Łukowski i Gmina Krzywda. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Radio ESKA.

Który zakątek Polski powinieneś odwiedzić?

Pytanie 1 z 8
Wypoczynek planujesz...
Źródło: Rywalizowali w IV Biegu Kolarskim o puchar Henryka Sienkiewicza [FOTO]
Nasi Partnerzy polecają