Jeden z piesków odłowionych ostatnio na terenie miasta Siedlce

i

Autor: fot. Urząd Miasta Siedlce Jeden z piesków odłowionych ostatnio na terenie miasta Siedlce

Siedlce: bezdomne zwierzaki czekają na adopcję. Pomóżmy im znaleźć dom [AUDIO]

2021-11-19 21:50

Potrzebują ciepła i przyjaznego domu – bezpańskie zwierzaki z siedleckiej przechowalni czekają na właścicieli. W listopadzie psów i kotów przybywa tam w szybkim tempie. Na adopcję czeka obecnie kilkanaście bezdomnych psów i kotów, będących pod opieką siedleckiego magistratu. Do siedlczan, którzy zastanawiają się nad kupnem zwierzaka, urzędnicy apelują – adoptujcie!

Nasz samorząd prowadzi intensywną opiekę nad zwierzętami odłowionymi z terenu miasta Siedlce. W naszym imieniu opiekuje się nimi gabinet Piesio przy ul. Prądzyńskiego. Jak zwykle, mamy tych zwierząt do adopcji bardzo dużo. Zachęcamy Państwa do ich adoptowania, bo są one gotowe – odrobaczone, zaszczepione, odpchlone, a zabiegi typu kastracja czy sterylizacja też są po naszej stronie, zapewniamy je. Bardzo zachęcam do odwiedzenia tego gabinetu i poznania zwierząt – mówi Aneta Krajewska, naczelnik gabinetu prezydenta miasta Siedlce.

Pod opieką miasta znajdują się zarówno duże psy, np. owczarki czy psy myśliwskie, jak i małe psiaki. Nie brakuje także kotów, a nawet innych zwierząt. Większość z nich jest już przygotowana do adopcji lub wkrótce będzie na nią gotowa. Osoby, które myślą o przygarnięciu pieska, mogą wcześniej pozwolić mu się ze sobą oswoić.

Wszystkie nasze psy są wychodzące na spacery i już nauczone czystości. Jeżeli ktoś chciałby mieć psa i szuka, to takie wyjście, by zaadoptować psa z miasta, jest najlepszym rozwiązaniem. Bo pies jest już zaopiekowany, ma porobione wszystkie badania i można z nim od razu wychodzić na spacery i lepiej się z nim zapoznać. Jeżeli ktoś chciałby pomóc, a nie może takiego pieska adoptować, to zapraszamy do spacerowania (…) Udostępniamy pieski w godzinach otwarcia gabinetu. Można spokojnie sobie z nimi pospacerować i poznać je – zachęca weterynarz Paweł Prokopowicz z gabinetu Piesio.

Zwierzaki odłowione z terenu miasta, których właścicieli nie udało się odszukać, czekają na nowy dom. Jeżeli nie uda im się go znaleźć przez dłuższy czas, mogą trafić do schroniska dla zwierząt.

Jeden z piesków, które w Gabinecie Piesio czekają na właściciela lub nowy dom

i

Autor: fot. Urząd Miasta Siedlce Jeden z piesków, które w Gabinecie Piesio czekają na właściciela lub nowy dom

Nie chcielibyśmy, żeby którekolwiek z naszych zwierząt zostało przetransportowane do schroniska, bo to najgorsze, co może spotkać takie zwierzę, które już jest pokrzywdzone, bo nie ma domu. W tamtym roku udało nam się znaleźć dom dla wszystkich bezdomnych zwierząt, zarówno kotków, jak i piesków. Bardzo serdecznie za to Państwu dziękujemy, bo widać, że macie ogromne serca. I o te serca apeluję również teraz, gdy znów mamy kilkanaście zwierząt, które czekają na swoich nowych właścicieli – prosi Aneta Krajewska.

Informacje o wszystkich znalezionych na terenie miasta i okolic zwierzakach można znaleźć na stronie internetowej siedlce.pl w zakładce „Odnalezione zwierzęta” oraz na facebookowych fanpage'ach: Siedlce Miasto Przyjazne, a także Gabinet Weterynaryjny Piesio. Zachęcamy także do posłuchania załączonego poniżej podcastu.

POSŁUCHAJ, dlaczego warto adoptować bezdomne zwierzaki, którymi zajmuje się siedlecki magistrat. Mówi Aneta Krajewska, naczelnik gabinetu prezydenta:
Sonda
Czy adoptowałeś(aś) kiedykolwiek zwierzę?
Źródło: Siedlce: bezdomne zwierzaki czekają na adopcję. Pomóżmy im znaleźć dom [AUDIO]