SONDA: Jak przedłużający się lockdown wpłynie na dzieci? – pytamy siedlczan [AUDIO]

2021-04-08 10:42 Monika Półbratek

Rodzice mają problemy z organizacją opieki dla maluchów, a dzieci i młodzież – kłopoty z nauką oraz relacjami społecznymi. Zdaniem mieszkańców Siedlec takie są efekty przedłużającego się lockdownu. Podkreślają, że rządowa decyzja o utrzymaniu obostrzeń do 18 kwietnia odbije się niekorzystnie zarówno na nich samych, jak i na dzieciach.

POSŁUCHAJ SONDY z mieszkańcami Siedlec i okolic: jak przedłużający się lockdown wpływa na dzieci i rodziców?

Uczniowie, którzy rozpoczęli w tym roku naukę w nowych szkołach, nie zdążyli dobrze poznać swoich klas. Teraz czują się przez to bardziej samotni. Zdaniem mieszkańców Siedlec i okolic, brak kontaktu z rówieśnikami i wielogodzinne korzystanie z komputera, tabletu czy telefonu ma negatywny wpływ na młodych ludzi. Tym bardziej, że wielu z nich wykorzystuje sprzęty elektroniczne nie tylko do zdalnego nauczania. Często rozmowy telefoniczne lub spotkania online stanowią dla nich jedyną formę kontaktu z kolegami i koleżankami z klasy. Rodzice zauważają, że nawet małe dzieci powoli zmieniają się samotników, a ich relacje społeczne są coraz słabsze. Oprócz tego, mają też coraz większe problemy w nauce, zwłaszcza z przedmiotami ścisłymi.

Choć liczba nowych zakażeń w mieście i regionie nie maleje, a lokalne szpitale wciąż są przepełnione, siedlczanie liczą na poluzowanie obostrzeń w drugiej połowie kwietnia. Ich zdaniem dłuższy lockdown będzie mieć zły wpływ na psychikę oraz rozwój dzieci i młodzieży.

Pierwszy rok pandemii koronawirusa w Siedlcach

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie
Źródło: SONDA: Jak przedłużający się lockdown wpłynie na dzieci? – pytamy siedlczan [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany