Sukcesy logistyków z siedleckiego „Ekonomika” w Ogólnopolskich Olimpiadach Logistycznych

i

Autor: fot. ZSP nr 2 w Siedlcach

Sukcesy logistyków z siedleckiego „Ekonomika” w Ogólnopolskich Olimpiadach Logistycznych [FOTO]

2023-03-20 11:24

W Ogólnopolskich Olimpiadach Logistycznych pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki spore sukcesy osiągnęli logistycy z siedleckiego „Ekonomika”. W finale XII Olimpiady Logistycznej we Wrocławiu wzięło udział aż dziewięcioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach! W finale XIV edycji Olimpiady Logistycznej w Poznaniu wzięły udział trzy uczennice szkoły.

Finał XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, której organizatorem jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu (MWSLiT), odbył się 14 marca 2023 roku. Laureatką IV miejsca olimpiady została Julia Olszewska z klasy 4 LG Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach. Uczennica „Ekonomika” jest zatem na czwartym miejscu wśród najlepszych młodych logistyków w Polsce!

Olimpiada składała się z trzech etapów:

  • I etap (szkolny): 27.10.2022r.
  • II etap (okręgowy): 13.12.2022r.
  • III etap (centralny): 14.03.2022 r.

ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach reprezentowało aż dziewięcioro finalistów:

  • klasa 4 LG: Alan Czyżkowski,, Mateusz Janeczek, Julia Ławecka, Julia Olszewska, Beta Piekart, Eryk Prokopiak,
  • klasa 4 LP: Natalia Kalinowska, Oliwier Orzyłowski,
  • klasa 3 L: Aleksandra Pawlusiewicz.

Opiekunem uczniów była nauczycielka ZSP nr 2 – Elżbieta Replińska.

Zadania do rozwiązania dotyczyły treści z podstawy programowej dla trzech zawodów: technik logistyk, technik spedytor oraz technik eksploatacji portów i terminali.

Uczniowie, którzy dotarli do finału i/lub zostali laureatami, otrzymali cenne nagrody rzeczowe, ale i inne przywileje:

  • Uprawnienia w zakresie zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego, które określa Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
  • przy ubieganiu się o przyjęcie na studia wyższe posiadają uprawnienia określone w uchwałach senatów poszczególnych uczelni, zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

Społeczność szkolna niecierpliwie oczekuje również na ogłoszenie szczegółowych wyników Finału XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki i Magazynowania (WSL) z Poznania. Finał olimpiady odbył się 10 marca 2023 r. i wzięły w nim udział trzy uczennice siedleckiego „Ekonomika”: Julia Ławecka, Beata Piekart oraz Róża Jagła. Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się 31 marca 2023 r. w Poznaniu i wtedy poznamy miejsca siedleckich finalistek.

Wszystkim siedleckim Finalistom i Laureatom Ogólnopolskich Olimpiad Logistycznych serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sonda
Czy zdarzyło Ci się brać udział w jakiejś olimpiadzie szkolnej lub ogólnopolskiej z wiedzy przedmiotowej?
Źródło: Sukcesy logistyków z siedleckiego „Ekonomika” w Ogólnopolskich Olimpiadach Logistycznych [FOTO]