I Przegląd Kolęd Zapomnianych organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie. Nabór zgłoszeń trwa do 27 stycznia.

i

Autor: fot. GOK Chodów

Trwa nabór zgłoszeń do I Przeglądu Kolęd Zapomnianych w gminie Siedlce

2022-01-25 10:18

I Przegląd Kolęd Zapomnianych organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie. Impreza ma na celu odtworzenie i ocalenie od zapomnienia najstarszych bożonarodzeniowych polskich utworów muzycznych, a jej organizatorzy chcą przypomnieć dawne świąteczne pieśni i pastorałki. Wykonawcy mogą zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu do 27 stycznia.

– Ideą przeglądu jest popularyzowanie starodawnych kolęd i pastorałek, śpiewanych niegdyś w grupach kolędniczych, których źródłem tekstowym i historycznym są tzw. kantyczki. Były to zbiory kolęd, pastorałek i jasełek wydanych w formie książkowej, bardzo rozpowszechnione w XVII i XVIII wieku. Ponadto słowo „kantyczka” stosowano także jako synonim dla słowa „kolęda”. Osoby, które pamiętają i znają popularne w naszym regionie melodie starodawnych kolęd i chcą je przekazać następnym pokoleniom, aby nie zginęły bezpowrotnie z kultury i tradycji polskiej, zapraszamy do uczestnictwa w I Przeglądzie Kolęd Zapomnianych – zachęca Izabela Kuniewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie.

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni, zarówno zespoły, jak i soliści. Nie ma także ograniczeń wiekowych – wystąpić może każdy, od przedszkolaków, po seniorów. Na zgłoszenia udziału w przeglądzie organizatorzy czekają do najbliższego czwartku, 27 stycznia włącznie. Regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie: gok.gminasiedlce.pl.

I Przegląd Kolęd Zapomnianych odbędzie się w poniedziałek, 31 stycznia, w świetlicy w Strzale. Na wydarzenie wstęp wolny.

I Przegląd Kolęd Zapomnianych odbędzie się w świetlicy w Strzale 31 stycznia 2022

i

Autor: fot. GOK Chodów
Sonda
The Voice Kids - czy jesteś fanem programu?
Źródło: Trwa nabór zgłoszeń do I Przeglądu Kolęd Zapomnianych w gminie Siedlce