Trwają Dni Kultury Ukraińskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach

i

Autor: fot. MBP w Siedlcach Bezpłatne zajęcia dla dzieci odbywają się we wszystkich filiach MBP w Siedlcach

Trwają Dni Kultury Ukraińskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach

2022-03-22 10:07

Bibliotekarze z siedleckiej książnicy chcą przybliżyć dzieciom z Siedlec kulturę i zwyczaje Ukrainy. Zainteresowanych tematem młodych ludzi zapraszają na Dni Kultury Ukraińskiej. Od dziś (czyli od wtorku, 22 marca) do czwartku 24 marca włącznie we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach dzieci mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach.

– Dni Kultury Ukraińskiej to zajęcia edukacyjne dla dzieci na temat Ukrainy. Organizowane są w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach oraz we wszystkich jej filiach na terenie miasta. W programie zajęć przedstawimy literaturę ukraińską, która została przetłumaczona na język polski, a której zasób mamy w naszej bibliotece. Przeprowadzimy też ekspozycję albumów i publikacji dotyczących sztuki i architektury ukraińskiej. Przede wszystkim jednak, w czasie tych zajęć chcielibyśmy pokazać dzieciom dobre oblicze Ukrainy. Nie to, co znają w tej chwili z wiadomości, czyli oblicze wojny, ale chcielibyśmy zapoznać je z ukraińską kulturą, żeby mogły poszerzyć swoją wiedzę – mówi Ewelina Raczyńska, dyrektor siedleckiej Książnicy.

W siedleckich szkołach przybywa uczniów, którzy są uchodźcami wojennymi z Ukrainy. Tymczasem siedlecka młodzież przeważnie nie zna ich tradycji, zwyczajów ani historii. Zajęcia odbywające się w bibliotekach pomogą im się dowiedzieć czegoś nowego, a jednocześnie lepiej zrozumieć nowych kolegów i koleżanki z zagranicy.

– Na pewno dzieci dowiedzą się kilku informacji na temat Lwowa i znaczenia Lwowa, trochę o języku, trochę o kuchni ukraińskiej, o geografii i znanych miastach, w tym o stolicy Ukrainy. Myślę że są to ciekawe, inspirujące zajęcia, rozszerzające wiedzę o naszych sąsiadach zza wschodniej granicy – dodaje Ewelina Raczyńska.

Szczegółowy harmonogram zajęć, które odbywają się w każdej z filii MBP znajdziecie na plakatach i na facebookowym fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Zajęcia potrwają do czwartku, 24 marca. W przypadku, gdyby zainteresowanie zajęciami przerosło oczekiwania organizatorów, zostaną one zorganizowane ponownie w kolejnych tygodniach.

Trwają Dni Kultury Ukraińskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach harmonogram

i

Autor: fot. MBP w Siedlcach
Sonda
Czy lubisz czytać książki?
Źródło: Trwają Dni Kultury Ukraińskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach