28-letni mężczyzna trafił w ręce węgrowskiej policji. Jest podejrzany o wyłudzanie kredytów bankowych

i

Autor: Monika Półbratek Zdjęcie ilustracyjne

Węgrów: wyłudził kilkadziesiąt kredytów na zakłady bukmacherskie

2022-01-19 8:27

Wyłudzał kredyty bankowe, trafił w ręce policji. Węgrowscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mężczyznę, podejrzanego o wielokrotne wyłudzenia kredytów bankowych i parabankowych. Za uzyskane w nieuczciwy sposób pieniądze... grał u bukmachera.

Jak informuje mł. asp. Monika Księżopolska z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali 28-latka, który miał się posługiwać danymi innych osób. Jest podejrzany o wyłudzenie w ubiegłym roku kilkudziesięciu pożyczek o łącznej kwocie ponad 82 tys. zł. Wyłudzone pieniądze poprzez portal bukmacherski miał wpłacać na konta założone na inne osoby, by obstawiać zakłady bukmacherskie. Ewentualne wygrane wypłacane były następnie na konta bankowe tych osób. Do ich zakładania mężczyzna miał wykorzystywać dowody osobiste, które wcześniej modyfikował, wstawiając w nie swoje zdjęcie.

W minionym tygodniu mężczyzna usłyszał 29 zarzutów, jednak sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że zostaną mu postawione kolejne. 

Źródło: inf. pras. KPP Węgrów

Sonda
Czy pijani rowerzyści powinni być karani tak samo , jak pijani kierowcy?
Źródło: Węgrów: wyłudził kilkadziesiąt kredytów na zakłady bukmacherskie