Podpisanie umowy

i

Autor: Olga Skrzek

Węgrowski park wypięknieje

2021-07-28 16:47

Węgrów otrzymał ponad 6 mln zł dotacji, na z rewitalizację Parku im. Armii Krajowej. W ramach projektu, w ciągu dwóch lat powstanie m.in. amfiteatr, skatepark, fontanna, gejzery wodne, boisko ze sztuczną nawierzchnią i place zabaw dla dzieci.

Dziś umowę w tej sprawie podpisali członkinie zarządu województwa mazowieckiego i władze Węgrowa. Miasto przeprowadzi prace remontowo-konserwatorskie budynków Browaru i Manufaktury, zlokalizowanych na zapleczu budynku Klasztoru Reformatów. Obiekty zyskają nowy wygląd i funkcje. Przestrzeń będzie dostępna dla instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych. Będzie to idealne miejsce do organizacji zajęć, warsztatów i wielu innych wydarzeń  dla mieszkańców. W odrestaurowanych budynkach organizowane będą cykliczne jarmarki promujące regionalne produkty i tradycyjne potrawy. W przestrzeni powstaną również lokale handlowo-usługowe. Całość zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zmiany czekają też park im. Armii Krajowej. Ten 3,5-hektarowy teren zieleni, zajmujący część dawnego ogrodu klasztornego, dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej odzyska swój dawny blask. W planach jest odnowa stawu, budowa fontanny oraz instalacja oświetlenia parku. Powstaną tam także boisko ze sztuczną nawierzchnią, skatepark, plac zabaw dla dzieci i siłownia plenerowa. W odnowionym parku znajdzie się również amfiteatr, w którym będą odbywać się imprezy plenerowe. Aby łatwiej i wygodniej dotrzeć do parku, miasto wyremontuje okoliczne ulice Kościuszki, Parkową i Kowalskiej. Dzięki rewitalizacji mieszkańcy Węgrowa i okolic zyskają atrakcyjną przestrzeń kulturalno-rekreacyjną sprzyjającą integracji społecznej i zachęcającą do aktywnego spędzania wolnego czasu. Powstaną również nowe miejsca pracy, co wpłynie pozytywnie na lokalny rynek. Wartość projektu oszacowano na prawie 10 milionów złotych. 5 milionów pochodzić będzie z Unii Europejskiej, a milion z budżetu państwa. 

Źródło: Węgrowski park wypięknieje