Wernisaż wystawy akwareli Jarosława Drążka odbędzie się na wydziale humanistycznym UPH w Siedlcach 14 stycznia o 17.00

i

Autor: fot. Jarosław Drążek

Wystawa akwareli Jarosława Drążka na Wydziale Humanistycznym UPH w Siedlcach

2022-01-13 10:37

Ich widok pozwoli odbiorcom oderwać się od zgiełku codziennego życia w mieście – do obejrzenia wykonanych akwarelą prac malarskich Jarosława Drążka, które przedstawiają m.in. uroki wiejskich krajobrazów, zapraszają od jutra (tzn. od piątku, 14 stycznia) o godz. 17.00, studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zachęcają też do osobistej rozmowy z artystą w dniu otwarcia wystawy.

– Serdecznie zapraszam na wernisaż ekspozycji prac Jarosława Drążka. To artysta, który pochodzi z Lublina. Dzieła, które będzie można podziwiać zostały wykonane w technice wodnej, jaką jest akwarela. Przedstawiają sceny związane z krajobrazem wiejskim. Kompozycje przyciągają wzrok różnorodnością barw i niesamowitym odtworzeniem rzeczywistości za pomocą plam rozwodnionego pigmentu. Od kilkunastu lat akwarela jest główną techniką, którą rozwija artysta, ale w swoim portfolio może się pochwalić także dziełami malowanymi farbami olejnymi, jak i wykonanymi w technice linorytu. W trakcie wielu lat pracy twórczej wykonywał również malarstwo ścienne, głównie sztukę sakralną, w tym polichromie. Maluje najczęściej naturę, krajobraz wiejski lub miejski. Poprzez zdobyte wykształcenie na wydziałach artystycznych z powodzeniem tworzy też ilustracje książkowe oraz grafikę komputerową 2D. Zajmuje się również fotografią – informuje Karolina Czapska, kurator wystawy.

Jarosław Drążek należy do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, gdzie sprawuje funkcję członka zarządu. Ekspozycja jego prac w murach Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach została przygotowana przez studentów III roku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, w ramach warsztatów z wystawiennictwa i elementów reklamy.

– Serdecznie zapraszam również do osobistego spotkania się z autorem prac, podczas wernisażu. On najlepiej będzie w stanie opowiedzieć o tym, jak bardzo fascynująca jest technika, którą wykonuje swoje obrazy, a także o tym, czym tak naprawdę się pasjonuje i interesuje, tworząc je – zachęca Karolina Czapska.

Otwarcie wystawy odbędzie się 14 stycznia o godz. 17.00 w budynku wydziału humanistycznego siedleckiej uczelni przy ul. Żytniej. Ekspozycję będzie można tam oglądać co najmniej przez dwa tygodnie.

Sonda
Czy lubisz oglądać polskie produkcje na Netflix?
Źródło: Wystawa akwareli Jarosława Drążka na Wydziale Humanistycznym UPH w Siedlcach