Zmiana w funkcjonowaniu punktu koordynacyjnego dla uchodźców w Urzędzie Miasta Siedlce

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Zmiana w funkcjonowaniu punktu koordynacyjnego dla uchodźców w Urzędzie Miasta Siedlce

2022-03-14 10:15

Już nie całodobowo, ale w określonych godzinach. Funkcjonujący w Urzędzie Miasta Siedlce punkt koordynacyjny, który nadzoruje pracę lokalnych jednostek pomocowych na rzecz uchodźców z Ukrainy, a także dokonuje ich rejestracji, będzie od dziś (14 marca) nieczynny w godzinach wieczornych i nocnych. Wciąż działa jednak całodobowy numer telefonu. Sprawdziliśmy, dlaczego takie zmiany zostały wprowadzone.

– Od poniedziałku 14 marca funkcjonowanie punktu koordynacyjnego, dotyczącego pomocy osobom z Ukrainy, a działającego w Urzędzie Miasta Siedlce przy Skwerze Niepodległości 2, zostało zmienione. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Pozostaje codzienna i całodobowa infolinia, dostępna pod numerem: 605 031 412. Pozostałe numery telefonów, tel. kom.: 605 573 371 oraz stacjonarny 25 794 38 96 będą czynne w godzinach funkcjonowania punktu – informuje Aneta Krajewska, naczelnik Gabinetu Prezydenta Miasta Siedlce.

Taka decyzja została podjęta, ponieważ w ciągu ostatnich dni interesanci nie pojawiali się wieczorami w punkcie koordynacyjnym.

– Ostatnio zaobserwowaliśmy, że w porze nocnej nie ma już natłoku osób z Ukrainy, w związku z czym funkcjonowanie tego punktu w godzinach nocnych czy późnowieczornych stało się po prostu bezprzedmiotowe. Gdyby zaistniała taka potrzeba, bo znów zaobserwowalibyśmy dużą falę uchodźców u nas w mieście, to powrócimy do całodobowych godzin funkcjonowania punktu – wyjaśnia Aneta Krajewska.

Wszystkie ewentualne zmiany, dotyczące sposobu funkcjonowania punktu koordynacyjnego dla uchodźców z Ukrainy w siedleckim magistracie, będą podawane na bieżąco na stronie internetowej Urzędu Miasta Siedlce oraz na jego fanpage’u „Siedlce Miasto Przyjazne” na Facebooku.

Sonda
Czy Polska radzi sobie z pomocą uchodźcom z Ukrainy?
Źródło: Zmiana w funkcjonowaniu punktu koordynacyjnego dla uchodźców w Urzędzie Miasta Siedlce