Mecz Polska - Niemcy 2023: kiedy i gdzie? Ile kosztują bilety? [DATA, MIEJSCE, CENY]

i

Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER / EAST NEWS Mecz Polska - Niemcy 2023: kiedy i gdzie? Ile kosztują bilety? [DATA, MIEJSCE, CENY]

piłka nożna

Mecz Polska - Niemcy 2023: kiedy i gdzie? Ile kosztują bilety? [DATA, MIEJSCE, CENY]

2023-05-22 10:42

Kiedy i gdzie mecz Polska - Niemcy 2023? Jakie są ceny biletów? Kibice ucieszyli się na wieść o tym, że piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się towarzysko z zachodnim na mapie sąsiadem. Poznajcie szczegóły i przygotujcie się na duże emocje już od teraz.

Spis treści

  1. Mecz Polska - Niemcy 2023: kiedy?
  2. Mecz Polska - Niemcy 2023: bilety
  3. Polska - Niemcy: statystyki

Mecz Polska - Niemcy 2023 na żywo zobaczy zapewne komplet publiczności. Rywale będą gospodarzami mistrzostw Europy w 2024 roku, więc nie muszą grać w eliminacjach do tego turnieju. Natomiast kadrę Fernando Santosa czeka 20 czerwca kwalifikacyjny mecz na wyjeździe z Mołdawią. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza nie ukrywał zadowolenia z zakontraktowania spotkania z Niemcami. "Bardzo się cieszymy, że tak utytułowany rywal przyjął nasze zaproszenie. Jestem przekonany, że obie drużyny stworzą świetne widowisko i dostarczą kibicom wielkich emocji. Serdecznie zapraszamy na PGE Narodowy", podkreślił Kulesza.

Mecz Polska - Niemcy 2023: kiedy?

Kiedy mecz Polska - Niemcy 2023? Towarzyski pojedynek odbędzie się 16 czerwca. PZPN już wcześniej otrzymał zgodę miasta na organizację tego towarzyskiego meczu na swoim narodowym obiekcie. Teraz ustalono na piśmie wszystkie szczegóły z federacją niemiecką.

MECZE REPREZENTACJI POLSKI 2023 w piłkę nożną - kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

Jerzy Dudek: Fernando Santos będzie potrzebował trochę szczęścia!

Mecz Polska - Niemcy 2023: bilety

Bilety na mecz Polska - Niemcy 2023 rozejdą się w szybkim tempie. Jak zapowiedziała piłkarska centrala, tak się stało i harmonogram sprzedaży oraz ceny biletów zostały zatwierdzone 25 kwietnia na posiedzeniu zarządu PZPN. Wejściówka pierwszej kategorii to koszt 280 złotych, drugiej 210 złotych, a trzeciej, z miejscami za bramkami to koszt 140 złotych. Za bilet rodzinny trzeba zapłacić 110+70 złotych, a cena obejmuje wejście dla opiekuna i dziecka do lat 12. Dostępne są również bilety dla osób niepełnosprawnych w cenie 90 złotych, a także kartoniki wstępu tzw. Easy Access dla osób ze znaczną niepełnosprawnością z opiekunem.

Eliminacje Euro 2024: MECZE, TABELA, GRUPY. Kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

Z informacji PAP uzyskanych w poniedziałek wynika, że na razie nie wiadomo jeszcze, czy spotkanie 16 czerwca będzie oficjalnym pożegnaniem z kadrą Jakuba Błaszczykowskiego, 108-krotnego reprezentanta Polski. Takie przypuszczenia pojawiały się wcześniej w mediach - znakomity pomocnik występował przez wiele sezonów w Borussii Dortmund.

Polska - Niemcy: statystyki

Biało-czerwoni po raz ostatni zmierzyli się z Niemcami na PGE Narodowym w październiku 2014 roku w eliminacjach Euro 2016; goście byli wówczas aktualnymi mistrzami świata. Prowadzona przez Adama Nawałkę kadra narodowa zwyciężyła niespodziewanie 2:0 po golach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili, odnosząc pierwsze w historii zwycięstwo nad tym rywalem. W rewanżowym meczu - we wrześniu 2015 roku we Frankfurcie - Polska przegrała 1:3. Obie drużyny awansowały do mistrzostw Europy, gdzie również zmierzyły się w grupie, remisując w podparyskim Saint-Denis 0:0. (PAP)

Listen on Spreaker. Źródło: Mecz Polska - Niemcy 2023: kiedy i gdzie? Ile kosztują bilety? [DATA, MIEJSCE, CENY]