Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po raz kolejny przedłużony. Do kiedy można składać dokumenty?

2021-04-26 11:46 Denver Konsultacja: PAZ
ZuS
Autor: Pixabay.com ZuS

Od 26 marca uprawnieni rodzice mogą korzystać przez kolejne dwa tygodnie z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Został on przedłużony do 9 maja 2021 roku.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony o kolejne dwa tygodnie – do 9 maja. Rodzice mogą z niego korzystać m.in. gdy placówka oświatowa dziecka z powodu COVID-19 jest zamknięta lub działa w ograniczonym zakresie.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

- Świadczenie to przeznaczone jest zarówno na opiekę nad dziećmi do 8 lat, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności. Przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. - mówi Karol Jagielski rzecznik szczecińskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Miesięczny zasiłek opiekuńczy – zarówno dodatkowy z powodu COVID-19, jak i przyznawany na tzw. zasadach ogólnych – wynosi 80 proc. wynagrodzenia. Wypłaca się go za każdy dzień opieki, również za dni ustawowo wolne od pracy.

Do wypłaty zasiłku potrzebne jest oświadczenie rodzica. Należy je przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy. Rodzic-przedsiębiorca składa dokument w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wzór oświadczenia jest na stronie internetowej ZUS

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Raport z anteny 26.04, godz.10
Źródło: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po raz kolejny przedłużony. Do kiedy można składać dokumenty?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany