Jak działa koc termiczny ? To już wiedzą przedszkolaki ze złocienieckiej placówki [WIDEO]

2021-04-23 12:42 Marcin Łukasz Konsultacja: PAZ
Koce termiczne Złocieniec
Autor: Marcin Łukasz

Strażacy przekazli 200 koców termicznych dla przedszkolaków ze Złocieńca. To efekt wcześniejszych akcji ewakuacyjnych podczas trudnych warunków pogodowych

Ponad 200 sztuk koców termicznych trafiło do złocienieckiego przedszkola. Członkowie stowarzyszenia Żarek oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim przekazali pracownikom przedszkola w Złocieńcu ponad 200 sztuk koców termicznych. Potrzeba używania koców termicznych została zauważona przez strażaków po ostatnich alarmach bombowych w przedszkolach zarówno w Drawsku Pomorskim, jak i w Złocieńcu. Ewakuacja dzieci odbywała się w różnych warunkach pogodowych.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Strażacy wspierają dzieci

Strażacy i działacze z Żarka postanowili wesprzeć przedszkolaków, przekazując im koce. Koce termiczne będą na wyposażeniu każdego z pomieszczeń, aby w czasie ewakuacji można było je szybko zabrać i w bezpiecznym miejscu okryć dzieci. Zadaniem koca termicznego jest ogrzanie osób, które się pod nim znajdują. Kilka tygodni temu podobna ilość koców został również przekazana przez strażaków dla przedszkolaków w Drawsku Pomorskim.

Przekazanie koców termicznych dla przedszkolaków
Sonda
Globalne ocieplenie - boisz się postępujących zmian klimatu?
Źródło: Jak działa koc termiczny? To już wiedzą przedszkolaki ze Złocieńca [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają