jak ważne są pasy bezpieczeństwa? Przypominali o tym policjanci z Drawska Pomorskiego

2021-04-22 8:25 Marcin Łukasz Konsultacja: PAZ
Akcja pasy bezpieczeństwa
Autor: Marcin Łukasz

Na terenie Drawska Pomorskiego przeprowadzono działania profilaktyczne. Policjanci przypominali jak ważne są pasy bezpieczeństwa.

Drawscy policjanci prowadzili działania „Pasy Bezpieczeństwa”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych, a także egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci. Mimo licznych dowodów w postaci filmów, badań oraz doświadczeń, wielu kierowców z pasów bezpieczeństwa nie korzysta. Zdarza się także, że dzieci przewożone są nieprawidłowo.

Policjanci przypominali kierowcom o poprawnym zapinaniu pasów, montażu fotelików i bezpiecznym przewożeniu dzieci w samochodach. Najmłodszym funkcjonariusze przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i jak ważną rolę odgrywają pasy bezpieczeństwa w trakcie gwałtownego hamowania. Na koniec najmłodsi dostali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe sfinansowane przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim.

Pamiętajmy, przed rozpoczęciem jazdy upewnijmy się, że pas dobrze przylega do naszego ciała, nie jest poskręcany, a jego górna część nie dotyka szyi. Dziecko musi podróżować mocno przypięte do fotelika i nie może być ubrane w kilka warstw odzieży, która może spowodować, że podczas zdarzenia maluch wysunie się.

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?
Raport z anteny 22.04, godz.10
Źródło: Jak ważne są pasy bezpieczeństwa? Przypominali o tym policjanci z Drawska Pomorskiego
Nasi Partnerzy polecają