Pieniądze

i

Autor: Arek Olek flickr.com Premie za otwarcie konta osobistego. Kilkaset złotych na dobry początek

Mamy nowych milionerów w regionie i to w dobie pandemii. Kto zarobił najwięcej?

2021-05-27 14:36

W Szczecinie i regionie w ostatnim roku przybyło aż 166 milionerów! Dokładnie tyle nowych osób zadeklarowało, że ich roczne dochody przekraczają milion złotych. Kiedy jedne branże bankrutowały, inne w kryzysie zarobiły jeszcze więcej.

Z danych Szczecińskiej Izby Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że tylko na Pomorzu Zachodnim przybyło w sumie 166 milionerów. W czasie, gdy wielu przedsiębiorców ze Szczecina i regionu musi zamknąć interesy, niektórym udało się wzbogacić. - W tej chwili mamy ponad 1600 osób deklarujących przychód powyżej miliona. Okazuje się, że ta blokada gospodarki w skali światowej dla wielu stał się szansą, którą wykorzystali - mówi Katarzyna Michalska, ekspert gospodarczy.

Kto najlepiej zarobił w pandemii? - Najlepiej zarabiają przedsiębiorcy w tych sektorach, które nie zostały dotknięte lockdownem. To m.in. branża IT, e-commerce, czy przemysł, które w kwestii zarobków w ostatnim czasie mocno zyskują. Taką tendencję można zaobserwować - dodaje.

Gdzie na Pomorzu Zachodnim można zarobić najwięcej? Dane "skarbówki" z ostatnich lat pokazują, że najwięcej milionerów mieszka w samym Szczecinie. W zeszłym roku zarobkami powyżej miliona mogło się pochwalić ponad 550 mieszkańców stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Raport z Anteny 27.05
Sonda
Czy to dobrze, że bogatsi zapłacą wyższe podatki?
Źródło: Mamy nowych milionerów w regionie i to w dobie pandemii. Kto zarobił najwięcej?