Szczeciński Budżet Obywatelski daje mieszkańcom możliwość wpływu na to, jak będzie wyglądać ich otoczenie

i

Autor: Paweł Pązik Szczeciński Budżet Obywatelski daje mieszkańcom możliwość wpływu na to, jak będzie wyglądać ich otoczenie

Mieszkańcy chcą zmieniać Szczecin. Pomysłów jest na razie 158, a będzie jeszcze więcej!

2021-05-18 14:33

Zakończyło się przyjmowanie internetowych wniosków do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Nadal napływają jednak projekty w formie papierowej. Teraz poszczególne propozycje przejdą szereg weryfikacji - mówi Sylwia Cyza-Słomska z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

24 to projekty ogólnomiejskie, a 134 - projekty lokalne. Wnioski zostały skierowane do nas przez internet, trafiły do opiniowania pod względem formalnym przez Biuro Dialogu Obywatelskiego. Kolejnym etapem będzie weryfikacja merytoryczna, czyli sprawdzenie możliwości realizacyjnych tych projektów. Na końcu zespół opiniujący będzie obradował nad każdym z projektów, który pozytywnie przeszedł dwa pierwsze etapy - wyjaśnia Cyza-Słomska.

Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z projektami na stronie internetowej. W tej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego do wydania jest prawie 17 mln zł.

Projekty mogą być:

- ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30 proc. środków.

- lokalne - na które przeznaczono 70 proc. środków.

Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne na podstawie ilości mieszkańców poszczególnych obszarów oraz ich powierzchni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Raport z anteny 18.05, godz.10
Źródło: Mieszkańcy chcą zmieniać Szczecin. Pomysłów jest na razie 158, a będzie jeszcze więcej!