Mieszkania w Szczecinie z bardzo niskim czynszem. Trzeba spełnić kilka warunków

2021-04-20 13:47 Denver Konsultacja: Paweł Pązik
Nowe lokale w Szczecinie
Autor: ZBiLK Szczecin

W maju odbędzie się nabór wniosków na mieszkania socjalne. Są to lokale przeznaczone są dla osób najbardziej potrzebujących. Nabór organizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

Nabór ruszy w poniedziałek 10 maja br. i potrwa do piątku 21 maja br. Już teraz można zacząć kompletować konieczne do złożenia wniosku dokumenty. Będzie można je złożyć osobiście lub wysłać pocztą.

O wynajęcie mieszkania socjalnego może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który boryka się z brakiem lokalu i osiąga odpowiednio niski dochód. Przykładowo, gospodarstwo domowe, w którym znajdują się trzy osoby może mieć maksymalny dochód na poziomie 3002,1 zł.  Pozostałe progi dochodowe znajdują się na stronie ZBiLK-u.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, miasto może zawrzeć umowę najmu, gdy przekroczenie kryterium dochodowego wynosi nie więcej niż 10%. Zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów mieszkania socjalne są wyremontowane, jednak mogą być o obniżonym standardzie (toaleta na półpiętrze, ogrzewanie piecowe). Z kolei czynsz w takim mieszkaniu wynosi tylko ok 1,4 zł za m2 czyli np. w lokalu o pow. 40 m2 wyniesie on niecałe 56 zł miesięcznie plus media (prąd, gaz itp.) .

- Wnioski złożone przez mieszkańców zostaną poddane ocenie punktowej. Liczba punktów zależeć będzie między innymi: od okresu zamieszkiwania w Szczecinie, liczby dzieci, stanu zdrowia, warunków w jakich się obecnie mieszka czy korzysta się z programów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Na podstawie punktacji ogłoszone zostaną wstępne wykazy złożonych wniosków. Osoby, które nie będą zgadzać się z naliczoną punktacją będą miały możliwość złożenia odwołania w ciągu 7 dni. Odwołania, uwagi oraz zażalenia rozpatrywane będą przez Społeczną Komisję Mieszkaniową - mówi Tomasz Klek rzecznik miasta do spraw mieszkalnictwa.

Wnioski oraz szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków na mieszkania socjalne są dostępne na stronie internetowej ZBiLK-u, w zakładce Wynajmij Mieszkanie.

Aby uzyskać informację w sprawie, można także dzwonić pod nr telefonów, w dni robocze w godz. 7.30 - 15.30:

Tel. 91 48 86 301 

Tel. 91 48 86 333 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?
Raport z anteny 20.04, godz.10
Źródło: Mieszkania w Szczecinie z bardzo niskim czynszem. Trzeba spełnić kilka warunków
Nasi Partnerzy polecają