sport

i

Autor: Zdjęcie poglądowe - Pixabay.com/kinkate

Niezwykła historia! Przeszedł całą Polskę, bo uwielbia maszerować i pomagać

2021-06-18 10:28

Jacek Balcerak 37 dni temu wyruszył w mierzącą 1000 km wędrówkę, która zakończyła się większym sukcesem, niż sam zakładał. Wszystko rozpoczęło się w jednym z najbardziej wysuniętych na południowy wschód mieście Polski, by zakończyć się na północno - zachodnim krańcu kraju.

Pan Jacek wyruszył z Przemyśla, aby zebrać pieniądze dla chorej Darii, u której zdiagnozowano wadę serca. Potrzebną kwotę zebrano bardzo szybko. Mimo to piechur nie miał zamiaru rezygnować, bo do Świnoujścia, a więc celu wędrówki, pozostało sporo kilometrów.

Podjął więc decyzję, że podczas dalszej trasy będzie zbierał pieniądze dla Justyny, która urodziła się bez stawu biodrowego i nie może uginać nogi w kolanie. Przeszła już 26 operacji, a ostatnią ma być ta, na którą Jacek Balcerak zbierał pieniądze. Zabieg ma się odbyć w USA. Właśnie dziś pieszy bohater ma dotrzeć do świnoujskiego finału pieszej wędrówki.

Podczas całej wyprawy Panu Jackowi towarzyszył kot Parys. Oficjalne zakończenie tej niezwykłej podróży zaplanowano dziś na godzinę 14 w Porcie Jachtowym Basen Północnym w Świnoujściu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Ekologiczny mural w Szczecinie. Czy zastąpi 200 drzew?
Źródło: Niezwykła historia! Przeszedł całą Polskę, bo uwielbia maszerować i pomagać