Mnóstwo pytań w sprawie budowy parkingowca pod Trasą Zamkową. Odpowiedzi brak

2021-04-14 11:36 Paweł Czyżewski Paweł Pązik
parkingowiec
Autor: Urząd Miasta Szczecin

Stowarzyszenie Architektów Polskich ma sporo wątpliwości w związku z planami budowy parkingowca pod Trasą Zamkową w Szczecinie. - Uważamy, że projektowanie szczecińskiego Starego Miasta od postawienia takiego obiektu nie jest dobrą decyzją. Jest też sporo wątpliwości co do samego przetargu - mówi Karol Nieradka, prezes szczecińskiego oddziału stowarzyszenia.

Wygląda to tak, jakby ktoś pomyślał, że skoro nie ma gdzie tego parkingu zrobić, to zróbmy go w tym miejscu, bo tam i tak jest brzydko i już jest istnieje parking. Utrwalamy więc tę złą decyzję sprzed lat i przypadkowość parkingów, które tam powstały, trwałą decyzją projektową na zupełnie przypadkowym fragmencie terenu. Został on obecnie wyznaczony przez nitki zjazdowe Trasy Zamkowej, które mają zostać wkrótce zlikwidowane. 

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Plany zasłonięcia elewacji zielenią nie przekonują szczecińskiego architekta.

Jako miasto przyznajemy, że to jest brzydkie, więc upiększmy to jakimiś pomysłami. Zasłońmy zielenią i udawajmy, że tego nie ma. Niestety, to nadal tam będzie. Przecież to jest 400 miejsc postojowych, które będą się znajdowały na powierzchni 2,5 tys. m2dodaje Nieradka. 

Obecnie trwa przetarg na projekt szczecińskiego parkingowca. Władze Szczecina nie odpowiedziały jeszcze na wszystkie pytania oraz na list otwarty od Stowarzyszenia Architektów Polskich. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Otwarcie nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie
Źródło: Mnóstwo pytań w sprawie budowy parkingowca pod Trasą Zamkową. Odpowiedzi brak
Nasi Partnerzy polecają