Praca sezonowa w wakacje czeka na uczniów i studentów. Jak się nie dać oszukać?

i

Autor: gpointstudio/freepik.com Praca sezonowa w wakacje czeka na uczniów i studentów. Jak się nie dać oszukać?

Praca sezonowa w wakacje czeka na uczniów i studentów. Jak nie dać się oszukać?

2021-05-27 10:51

Tuż po zakończeniu roku szkolnego i akademickiego wielu szczecińskich uczniów i studentów będzie szukało wakacyjnego zatrudnienia. Warto najpierw się jednak dobrze przygotować i rozeznać w rynku, aby nie zostać oszukanym. Jak to zrobić? Zapytaliśmy eksperta.

- Wystarczy kilka naprawdę prostych kroków - zapewnia Dorota Siedziniewska-Brzeźniak, ekspert szczecińskiego rynku pracy. - Warto przejrzeć oferty publikowane w internecie i zorientować się, jak wygląda rynek: kto poszukuje, jaka jest praca, na jakich warunkach, kim jest dany pracodawca, jakie oferuje stawki i co proponuje konkurencja. W sieci znajdziemy też opinie na temat pracodawców. Im więcej wiemy, tym bardziej świadomie będziemy wybierać - dodaje ekspert. 

Mimo zastosowania tych wskazówek może się jednak zdarzyć, że dany wybór nie był trafiony.

- Jeżeli pracodawca okazał się nieuczciwy, to zawsze mamy możliwość zmiany pracy. Zwykle do prac sezonowych zatrudnia się na umowy zlecenia, które można rozwiązać z dnia na dzień - przypomina Siedziniewska-Brzeźniak.

Przed podjęciem pracy sezonowej warto zapoznać się, jakie przysługują nam prawa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej szczecińskiej inspekcji pracy

Sonda
Czy masz już plany na wakacje?
ESKA XD #023 - Rolnicy.Podlasie, Szybcy i Wściekli 9, TIKTOK TRENDY
Źródło: Praca sezonowa w wakacje czeka na uczniów i studentów. Jak nie dać się oszukać?