​Prawie 9 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Dla kogo? Sprawdź

2020-12-30 12:09 Denver
Pieniądze
Autor: Justyna Świderska Pieniądze

Tyle pieniędzy - łącznie - otrzymają szpitale marszałkowskie z województwa zachodniopomorskiego. Z dodatkowych środków pozyskanych z unii europejskiej skorzysta między innymi Szpital Wojewódzki w Szczecinie.

Prawie 9 mln zł trafi do marszałkowskich szpitali prowadzących inwestycje i działania antycovidowe. Z dodatkowej puli środków pochodzących z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego skorzystają Szpital Wojewódzki w Szczecinie, Szpital Wojewódzki w Koszalinie, Szpital w Gryficach i Regionalny Szpital w Kołobrzegu. Placówki przeznaczą kolejną pomoc na rozbudowę infrastruktury, a także zakup aparatury i sprzętu. M.in. w szczecińskim szpitalu przy Arkońskiej zmodernizowany zostanie budynek „G”, by leczenie pacjentów z COViD-19 było jeszcze skuteczniejsze.

– Koronawirus nie słabnie. Wciąż przybywa chorych w Polsce oraz na Pomorzu Zachodnim. Jak groźny jest COViD-19 przekonujemy się codziennie. W ostatnich dniach doświadczyłem tego również ja sam – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Placówki medyczne nieustannie potrzebują wsparcia. Na bieżąco monitorujemy sytuację naszych szpitali i sprawdzamy możliwości dalszej pomocy. Po raz kolejny udało się sięgnąć po eurofundusze Regionalnego Programu Operacyjnego, które od samego początku zaangażowaliśmy do walki z pandemią. To jednak ostatnie tak duże unijne pieniądze dedykowane sferze ochrony zdrowia w tej perspektywie unijnej – dodaje.

To nie pierwsze zwiększenie unijnej pomocy w dobie pandemii dla specalistycznych szpitali podległych samorządowi województwa. Placówki prowadzą ważne inwestycje i przeciwdziałają COViD-19. Dodatkowa pomoc pozwoli na doposażenie szpitalnych oddziałów w urządzenia medyczne, a przede wszystkim umożliwi rozbudowę infrastruktury, która usprawni walkę z koronawirusem.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?
Źródło: ​Prawie 9 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Dla kogo? Sprawdź
Nasi Partnerzy polecają