Remonty dróg w Szczecinie denerwują kierowców, ale mają też dobre strony. Jest bezpieczniej!

2021-04-15 11:45 Paweł Czyżewski Paweł Pązik
Jeździmy wolniej, ale bezpieczniej
Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Jeździmy wolniej, ale bezpieczniej

W ostatnim czasie w niemal każdej dzielnicy Szczecina możemy natknąć się na pracujących drogowców. Utrudnienia wynikające z robót, podnoszą ciśnienie kierowcom i są powodem do narzekania mieszkańców. Jednak jak się okazuje, rozkopane ulice i utrudnienia w ruchu sprawiają, że szczecinianie jeżdżą wolniej, a przez to bezpieczniej.

- Zwiększyła nam się nieco liczba kolizji, ale mówimy o drobnych zdarzeniach drogowych. Na pewno poprawia się bezpieczeństwo, bo kierowcy jeżdżą wolniej. Nie da się szybko jeździć, skoro dookoła mamy roboty drogowe. Przy tych inwestycjach, które obecnie są realizowane w Szczecinie, ważne są  tzw. prace dynamiczne, które wymuszają na kierowcach więcej czujności. I bardzo dobrze! Przestańmy jeździć na pamięć! - apeluje Arkadiusz Kuzio, szczeciński ekspert w zakresie ruchu drogowego.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

I dodaje, że obecnie 3 zasady są za kółkiem najważniejsze.

Patrzmy na znaki, skupmy się na tym, co dzieje się na drodze. Poza tym włączmy myślenie, a wyłączmy telefony - dodaje Kuzio. 

Przypomnijmy, że w czwartek 15 kwietnia rozpoczynają się prace remontowe na ul. Gdańskiej w kierunku centrum Szczecina. Utrudnienia z powodu prowadzenia robót w ramach tzw. torowej rewolucji, napotkamy też w okolicach Ronda Giedroycia czy placu Żołnierza Polskiego. Jeszcze w tym roku ma zakończyć się z remont al. Wojska Polskiego przy węźle Łękno, a także przebudowa węzła Granitowa. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Zakaz podwożenia dzieci pod szkoły. Co o tym sądzisz?
Raport z Anteny 15.04
Źródło: Remonty dróg w Szczecinie denerwują kierowców, ale mają też dobre strony. Jest bezpieczniej!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany