Ruszyły szybkie testy na lotnisku w Goleniowie i na terminalu promowym w Świnoujściu

2021-04-02 10:45 PAP. PAZ
Pierwsze testy przygotowane zostały dla pasażerów piątkowego lotu do Bergen
Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Pierwsze testy przygotowane zostały dla pasażerów piątkowego lotu do Bergen

Punkty do szybkich testów na koronawirusa przygotowano na lotnisku Szczecin-Goleniów i na terenie terminalu promowego w Świnoujściu. Negatywny wynik zwalnia z 10-dniowej kwarantanny.

Mobilny punkt testowania na terminalu promowym w Świnoujściu przeznaczony jest głównie dla osób wjeżdżających do Polski i wyjeżdżających do Szwecji.

"Punkt testowania mieści się w miejscu ogólnodostępnym na terminalu, na parkingu dla ciężarówek. Z jego usług mogą skorzystać także inne osoby, nie tylko podróżni" – poinformowała w piątek rzeczniczka Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Monika Woźniak-Lewandowska.

Punkt testowania ma zacząć działać w piątek o godz. 15.30 także na lotnisku Szczecin-Goleniów.

"Wszyscy pasażerowie przylatujący oraz odlatujący bezpośrednio poza granice Polski będą mogli w 15 minut zrobić test i otrzymać zaświadczenie zarówno w języku polskim, jak i angielskim" – podała Elwira Borecka z portu lotniczego.

Pierwsze testy przygotowane zostały dla pasażerów piątkowego lotu do Bergen, w kolejnych dniach będą się odbywać również przed lotami do Oslo i Londynu, a także po przylocie. Testy są odpłatne.

Sonda
Czy testy na Covid-19 na lotniskach powinny być bezpłatne?
Gry jak serialowe tasiemce | ESKA XD - Blogier #19
Źródło: Ruszyły szybkie testy na lotnisku w Goleniowie i na terminalu promowym w Świnoujściu
Nasi Partnerzy polecają