Stadion w Szczecinie: syrena okrętowa robi hałas, przybywa trybuny północnej

2021-04-15 17:19 Paweł Pązik

Co słychać na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie? Na obiekcie zamontowano prawdziwą syrenę (tyfon) okrętowy. Ekipa budowlana pracuje głównie przy budowie trybuny północnej i wykańczaniu wschodniej. Tymczasem spółka Pogoń Szczecin SA została dzierżawcą kompleksu piłkarskiej przy ul. Twardowskiego, w którego skład wchodzi budowany stadion.

Syrena okrętowa na meczach Pogoni Szczecin. Podczas ostatniego meczu Portowców z Wisłą Płock (2:0) na Stadionie im. Floriana Krygiera zadebiutowała prawdziwa syrena okrętowa. Sygnalizator zamontowano kilka dni przed spotkaniem z Nafciarzami i po testach mógł oficjalnie zostać użyty w trakcie ligowej rywalizacji. Do czego będzie służyć to urządzenie? “Dźwięk syreny ma informować mieszkańców Szczecina, o tym, że przy Twardowskiego odbywa się właśnie mecz Portowców” - wyjaśnił klub we wpisie na Twitterze.

Co słychać na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie?

Na terenie budowy pracuje obecnie ok. 150 osób. Większość robót skupia się aktualnie na budowie trybuny północnej, gdzie prowadzone są prace żelbetowe. Trwa budowa ścian i słupów kolejnych pięter obiektu. Wykonywane jest zbrojenie i szalowanie. Gotowa jest część stropu nad częścią garażową obiektu. Ponadto do końca tego tygodnia, powinno zostać zakończone palowanie narożnika północno-zachodniego.

Na trybunie wschodniej prowadzone są prace wykończeniowe. Trwa układanie tynków oraz chodników wewnątrz obiektu. Realizowane są również prace instalatorskie.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Stadion Miejski wydzierżawiony klubowi

Kompleks piłkarski przy ul. Twardowskiego będzie zarządzany przez Pogoń Szczecin SA. Oferta złożona przez Klub została pozytywnie rozpatrzona przez komisję przetargową. Umowa została zawarta na czas nie dłuższy niż 3 lata. Pogoń za dzierżawę Stadionu Miejskiego, boisk treningowych i infrastruktury towarzyszącej oraz sprzętu do pielęgnacji murawy zaoferowała kwotę w wysokości prawie 48 tys. zł netto miesięcznie. Tymczasowo klub będzie płacił jednak niecałe 19 tys. zł, bo obiekt nie został jeszcze w całości oddany do użytku. Opłaty będą wzrastać do docelowej kwoty wraz z odbiorami kolejnych części kompleksu. W najbliższym czasie będzie to m.in. budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. 

 Klub jako dzierżawca będzie pokrywać wszelkie koszty związane z eksploatacją i utrzymaniem obiektu, w tym także podatek od nieruchomości. W 2021 roku będzie to ok. 2 mln zł. Na terenie obiektu klub może prowadzić m.in. działalność gastronomiczną, handlową oraz rozrywkową jako towarzyszącą działalności sportowej. Klub będzie też musiał zadbać o porządek i bezpieczeństwo w trakcie organizowanych imprez masowych.

Najwięksi polscy sportowcy naszych czasów

Pytanie 1 z 10
Siatkarka na zdjęciu to:
Katarzyna Skowrońska-Dolata
Raport z Anteny 15.04
Źródło: Stadion w Szczecinie: syrena okrętowa robi hałas, przybywa trybuny północnej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany