Szczecińska Straż Miejska przypomina jak wykonać wiosenne porządki zgodnie z prawem

2021-04-01 11:23 Michał Zaręba PAZ
Szczecin Straż Miejska
Autor: ESKA Szczecin

Sprzyjająca aura to dobry czas na przeprowadzenie porządków przy własnych posesjach, na ogródkach działkowych, ale także w mieście. Wiosna odsłoniła wszelkie pozimowe niedostatki. Dlatego szczecińska Straż Miejska przypomina o kilku ważnych rzeczach jakie wiążą się z wiosennymi porządkami.

- W Gminie Miasto Szczecin obowiązuje zakaz palenia odpadami zielonymi. Wszystkie odpady organiczne powinny być przetwarzane w taki sposób, że albo są kompostowane, albo w ramach umów podpisanych na wywóz odpadów po prostu gromadzone i zabierane przez firmy do tego uprawnione. Czas wiosennych porządków to również czas dbania o swoje samochody. Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, nie wolno myć samochodów poza wyznaczonymi do tego miejscami, czyli w myjniach samochodowych. Zwolnieni z tego obowiązku są jednak właściciele posesji, którzy mają zapewniony odpływ wody, w taki sposób, by nie zanieczyszczał wód gruntowych - mówi Joanna Wojtach rzecznik szczecińskiej Straży Miejskiej.

Szczegółowe wytyczne co do wiosennych porządków znajdziemy na stronie szczecińskiej Straży Miejskiej . Warto przypomnieć, że za niewywiązywanie się z poszczególnych obowiązków, grozi mandat w wysokości do 500 złotych.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?
Diesel może być ekologiczny jak elektryk | ESKA XD - Prosto z salonu #15
Źródło: Szczecińska Straż Miejska przypomina, jak zrobić wiosenne porządki zgodnie z prawem
Nasi Partnerzy polecają