To doskonały sposób, aby mieszkańcy Szczecina na nowo poznali stolicę Pomorza Zachodniego

2020-12-30 12:54 Paweł Czyżewski
przewodnik A Tu
Autor: Paweł Czyżewski

"A Tu" jest przewodnikiem, w którym znajdziemy miejsca nietypowe, ważne dla mieszkańców, a przede wszystkim historyczne. I jak się okazuje, nie chodzi wcale o Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego czy popularny pomnik trzech orłów.

Chciałam pokazać historię i miejski krajobraz Szczecina z perspektywy własnych doświadczeń i obserwacji - mówi Ada Krawczak ze Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego Środek i autorka przewodnika.

- Pomysł na przewodnik po Szczecinie zatytułowany "A Tu!" wziął się z moich spacerów. Często wychodzę z domu i do końca sama nie wiem gdzie idę. Czasami też przeczytam o czymś, natknę się na coś w internecie, zobaczę coś na zdjęciu i chcę zobaczyć to na własne oczy. Zdarza się też czasami, że mam do wykonania jakieś zadanie w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim, które skutkuje chęcią poznania nowego miejsca. Kiedyś, np. robiliśmy wystawę o klatkach schodowych. Duża część tj wystawy powstała dzięki wędrówce, o której przed chwilą wspomniałam. Chodziłam od klatki do klatki, od wejścia do wejścia. Następnie to trafiło do przewodnika.

Przewodnik "A Tu" będzie dostępny za darmo w wybranych szczecińskich kawiarniach, instytucjach kultury oraz w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim Środek. Mapę znajdziecie także na stronie atu.szczecin.pl

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Źródło: To doskonały sposób, aby mieszkańcy Szczecina na nowo poznali stolicę Pomorza Zachodniego
Nasi Partnerzy polecają