Siłowanie na rękę

i

Autor: Marcin Łukasz

W Suliszewie rywalizowali w siłowaniu na rękę

2021-07-07 9:49

W Suliszewie w gminie Drawsko Pomorskie odbyły się zawody siłowania na rękę. To jeden z elementów realizacji programu Społecznik.

W ramach projektu siłowali się na rękę

W ramach realizacji programu Społecznik 2019-2021 na boisku sportowym w Suliszewie Stowarzyszenie Sportowe Sokół Suliszewo zorganizowało piknik ekologiczny ” DRZEWO TO TLEN A SPORT TO ZDROWIE". W trakcie pikniku odbyła się zbiórka charytatywna dla Jakuba Znojka, było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, tradycyjnie nie zabrakło  bloku sportowego, w ramach którego odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy obecnymi, a dawnymi piłkarzami Sokół Suliszewo.  Dodatkową atrakcją pikniku był turniej w siłowaniu na prawą rękę zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportów Siłowych Rufian Jankowo. Prowadzącym i konferansjerem był prezes S.S.S .Rufian Jankowo Mariusz Rufkiewicz, a sędzią głównym turnieju  był utytułowany trójboista Mateusz Rufkiewicz. 

Rywalizacja kobiet i mężczyzn

Tradycyjnie zawody siłowe otworzył Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński, który skrzyżował ręcę z Mistrzem Świata w Armwrestlingu Patrykiem Weterle. Po pojedynku Burmistrz Krzysztof Czerwiński życzył wszystkim obecnym na pikniku udanej imprezy, a sportowcom zero kontuzji. 

W zawodach udział wzięli amatorzy siłowania na rękę jak i uczestnicy Mistrzostw Polski, Europy czy Świata. 

Obowiązywały dwie kategorie startowe open kobiet i open mężczyzn. Po wielogodzinnej rywalizacji na podium stanęli: 

Kategoria Open Kobiet 

  • I miejsce Natalia Morawska (Choszczno)
  • II miejsce Kalina Janecka (Drawsko Pom) zawodniczka Rufian Jankowo
  • III miejsce Aneta Kranc (Zarańsko)

Kategoria Open Mężczyzn 

  • I miejsce Kacper Sinica (Choszczno   Mistrz Polski, Mistrz Europy, Mistrz Świata
  • II miejsce Marcel Witkowski (Choszczno)  Mistrz Polski 
  • III miejsce Tomasz Dulek (Drawsko Pom.) 

Dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pomorskie w roku 2021 wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy na podium puchary i nagrody rzeczowe,

Źródło: W Suliszewie rywalizowali w siłowaniu na rękę