Jedni uczniowie mają okres ochronny, drudzy testy i kartkówki

i

Autor: freepik.com (zdjęcie ilustracyjne) Jedni uczniowie mają okres ochronny, drudzy testy i kartkówki

Rozłam w szczecińskich szkołach. Jedni mają okres ochronny, a drudzy testy i kartkówki

2021-05-19 14:10

Powrót uczniów do szkół ze zdalnego nauczania często ma słodko-gorzki smak. Część szkół od razu zaczęła od sprawdzania wiedzy, a w innych placówkach trwa integracja i tzw. okres ochronny.

- Chcemy wrócić do normalności, ale małymi krokami - mówi Konrad Kowalewski, przewodniczący samorządu uczniowskiego w VI LO w Szczecinie. - Apelujemy, w szczególności do nauczycieli, o poluzowanie atmosfery, bo jednak nie widzieliśmy się ze sobą 7 miesięcy. Według mnie to czas na integrację, a nie na bombardowanie nas sprawdzianami i kartkówkami. 

W niektórych szkołach dyrektorzy sami wyszli z podobną inicjatywą. - Pani dyrektor poprosiła nauczycieli, aby nie robili sprawdzianów i kartkówek do końca roku szkolnego - mówi Gosia, uczennica IX LO w Szczecinie. - Nauczyciele zgodzili się z panią dyrektor, ponieważ stwierdzili, że może to być bardzo stresująca sprawa zarówno dla uczniów, jak i dla nich.

Ogólnopolską akcję wprowadzania luzu dla uczniów po nauczaniu zdalnym zorganizował Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Powszechny Punkt Szczepień w Szczecinie już otwarty
Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?
Źródło: Rozłam w szczecińskich szkołach. Jedni mają okres ochronny, a drudzy testy i kartkówki